Bilgisayarım an operating system wasn't found hatası veriyor

Bilgisayarımı 2 gün önce resetledim ama yerel diski kaydetmeyi unutmuşum biosdan giriyorum ama hiçbirinde yerel disk yok an operating  Hatası veriyor

Bilgisayar acer açınca direk an operating yazısı çıkıyor .

xxxsorunluxxx xxxsorunluxxx (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Daha önce burada yazılmış bir cevap var: An Operating System Wasn’t Found hatası

    Bilgisayarı eğer normal Windows sıfırlama ile resetlediysen bu tür bir soruna yol açmaması gerekirdi.

    Bir şekilde başka bir sorun oluşmuş olabilir. Eğer yakınlarında donanım bilgisi olan biri varsa diski kontrol ettir. Kablosu oynamış, disk yerinden oynamış olabilir.

    Yine çözüm olarak BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. BIOS pilini çıkart ve bir müddet bekle. BIOS pili nedir bilmiyorsan yine donanım konusunda bilgili birinden yardım al.  Bilgisayarın BIOS bölümünde diskin görünür olması gerekir. Tüm denemelerine rağmen disk görünmüyorsa diski başka bir bilgisayara takıp denemen gerekecektir.

    murat murat (12492)