Bilgisayarım aniden çok fazla RAM kullanmaya başlıyor

Bilgisayarım ilk açıldığında RAM kullanımı 2GB seviyelerindeyken aniden kullanım oranı 4GB seviyelerie çıkıyor. Baktığımda açık olan bir program yok. Ram kullanım oranı aniden yükseliyor. Oyunlarda çok kasıyor. Toplamda 8GB ram var bilgisayarda  Ani ram kullanım oranının artmasının sebebi ne olabilir. Ram kullanım seviyesini nasıl düşürebilirim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayard aniden başlayan aşırı RAM kullanımları zararlı yazılıma işarettir genelde. Görev yöneticisine baktığında anormal bir durum yoksa ve RAM kullanımı birden aşırı artıyorsa, geri planda zararlı yazılım ya da virüs çalışıyor anlamına gelebilir.

    Benim ilk önerim bilgisayarını virüs taramasından geçir ve varsa virüs, zararlı yazılım hepsini temizle. Böylelikle en azından sorun virüs kaynaklı mı değil mi öğrenebilirsin.

    Eski dost Malwarebytes her zaman iş görür: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Bunu kullan ve bilgisayarının temiz olup olmadığından emin ol. Sorun devam ederse buraya yaz yardımcı olmaya çalışırım.

    murat murat (12492)