Bilgisayarım birden gücü kesti ve sonrasında elektrik almadı

Internette dolaşırken birden tüm gücü kesti ve ilk başta elektrik alırken açmaya çalıştığım da tekrar elektriği kesiyodu artık komple elektrik almıyor sorun ne olabilir garantisi var götürücem lakin sorunun ne olduğunu anlamak istiyorum

rustemtekdemir rustemtekdemir (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarın PC mi Laptop mı?

    Pek çok sebebi olabilir. PSU da sorun olmuş olabilir. Laptop ise bataryada sorun olabilir ya da şarj adaptöründe sorun olabilir. "Bilgisayarım" dediğin zaman bu bize hiç bir bilgi vermiyor. Daha detaylı bilgi verseydin. Mesela markası modeli gibi bilgileri bizimle paylaşsaydın çok daha iyi olurdu.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Laptop lenovo y520 bu arada ben belirttiğimi sanıyodum kusura bakmayın :) rustemtekdemir 4 yıl önce

    O an sisteme fazla voltaj gelmiştir ve anakart yanmış olabilir.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Peki bu garanti karşılamasına girer mi yani en azından bilgisayara verdiğim parayı geri verirler mi marka lenovo rustemtekdemir 4 yıl önce
    • Garantiye girer diye biliyorum @rustemtekdemir infinity 4 yıl önce
    • Tamamdır teşekkürler rustemtekdemir 4 yıl önce