Bilgisayarım boş Cd-DVD görmüyor

Bilgisayarıma  Cd-DVD taktığım sıra dolu olanları okuyup boş olanları okuyup görmüyor

oguzhanzbey oguzhanzbey (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    aynı sorun ben de de dvd-rom bozulmuştur büyük ihtimalle dvdlerde 2 iki özellik war yanılmıyosam okuma bide yazma

    krsn krsn (233)
    4 yıl önce cevaplandı

      CD / DVD ROM sürücülerde optik lens kirlenmiş olabilir.  Optik lazer lens şuna benzer.

      lazer lens

      Bu lensi temiz, yumuşak bir bez parçası ile silmeyi deneyebilirsin. Pamuk da kullanabilirsin ya da gözlük temizleme bezi. Dikkatli olmalısın üzerinde kalıntı bırakmamalı ve lense zarar vermemelisin.

      Bir de bazı optik sürücüler gerçekten CD / DVD seçiyor. Elinde boş başka marka DVD varsa onu tak ve okuyor mu dene.  Bazı DVD medyalarının sanırım malzeme kalitesi kötü oluyor. Her sürücü okumuyor.

      hakan hakan (15394)
      4 yıl önce cevaplandı

        Aynı sorun bendede vardı kaç defa cd-dvd değiştirdim dvd-rom bozuk zannetim halbuki öyle değilmiş dışarı çıkıp hiç kullanılmamış bir tane dvd aldığımda bu sefer dvd-rom görmüştü.Donanımdan eğer anlamıyorsanız uğraşmanıza pek gerek yok yeni bir dvd-rom alarak problemi çözmeniz çok daha uygun sebebi artık cd-dvd devri bittiğinden dolayı artık dvd-romlar çok ucuza satılıyor elimde 3 tane dvd-rom var ve tanesini 5 liraya pazarlıksız aldım birisi ara sıra takılma yapsa bile ikisi sorunsuz çalışıyor.

        ardayilmazvarol ardayilmazvarol (12)