Bilgisayarım çok kasıyor. Kasmaması için işlemci, ram, ekran kartı hangisini yükseltmeliyim?

Bilgisayarıma E2160 İşlemci Takılı  Ve Çok Kasıyor E8600 Taksam Yararı olurmu Veya 1GB Ekran Kartı ? ekran Kartı Takılı yok Ramdan 600 mb Alıyor. Bilgisayarın Kasmaması için Ne yapabilirim ?

ses1842 ses1842 (64)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu Söyledikleriniz tabiykide yararlı olur fakat bu işler ha diyince olmuyor. Ya anakartınız o işlemciyi desteklemiyorsa ? Ram miktarınızı yazmamışsınız. Sanırım onboard ekran kartı kullanıyorsunuz. Anakart modelinizi de söylememişsiniz.

    Belkide bunların hiçbirine gerek yok . Sistem temizliği yaparak kasma sorununu ortadan kaldırabiliriz . Bana sorarsanız donanım değişimi en son yapıcalak iş . Öncelikle sistem temizliği yapmalısınız. Veya ben tertemiz olsun yeniden başlayım diyorsanız Sisteminizi Formatlayabilirsiniz. Size nasıl yardımcı olmamızı istersiniz . Ona göre sizi Yönlerdirebilirim.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • G41C -GS Anakart 2 GB Ram İşlemci E2160 = Ve ben İşlemciyi E8000 = 25 TL E Arttırmak İstiyorum Faydası Olurmu Veya 1GB Ekran Kartı 150 Tl Diyor:)) Hangisi Daha çok işe yarar yada faydası olurmu Fazla ses1842 7 yıl önce
    • @ses1842 bilgisayarı günlük işler için kullanıyorsanız ekran kartı almanıza gerek yok. Ram miktarını ve işlemciyi arttırmak size fayda sağlayacaktır. işlemci ve Ram değişikliği yaptığınız zaman sisteminizin stabil çalışmasi için format atmanız gerekmektedir bunuda unutmayın :) blackheaven 7 yıl önce
    • format biliyorem :=) İşlemci ve Ram alsam Yeterli mi Woflteam Oyunu Hiç Kasmaması Lazım :)))) ses1842 7 yıl önce
    • @ses1842 oyun oynayıcaksanız ekran kartıda almanız gerekmektedir. wolfteam oyunu için 1gb ekran kartı ve 4gb ram gerekiyor. blackheaven 7 yıl önce
    • Rami 4 GB yükselttim ama ekran kartı 150 Tl dediği için almadım :) ses1842 7 yıl önce
    • Hayırlısı olsun fakat oyun oynıcaksanız ekran kartı gerekmektedir aklınızda bulunsun bi köşede biriktirin parayı :)@ses1842 blackheaven 7 yıl önce