Bilgisayarım Çok Yavaş Çalışıyor

Merhaba geçenlerde komut istemcisi(cmd) üzerinden bilgisayara format atıyordum fakat kardeşim dikkatsizliğine geldi ve işlem sırasında bilgisayarın gücü kesildi. Daha sonrasında hiç açılmıyordu ardından laptop'a usb üzerinden formatt attım ancak bu seferde bilgisayar çok yavaşladı. Bilgisayar açılana kadar 1 saat kadar windows yükleme ekranında takılı kalıyor. Arada sırada bilgisyar açılıyor ama çok yavaş oluyor. Mause'yi sağ tık yaptığımda bile bilgisayar donuyor yaklaşım 0.30 sn ila 1 dk arasında donuk kalıyor....

kullanici79403 kullanici79403 (14)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CMD üzerinden nasıl atıyorsun formatı? Sistem özelliklerin nedir?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • sistem çok eski bir laptop. 2012 yılında almıştım i5-2xxx k bir işlemci felan var.. 8gb ram. kullanici79403 3 yıl önce
    • Böyle formatlama olmaz. Tekrar USB ile temiz kurulum yap. HDD / SSD nedir? @kullanici79403 hydra 3 yıl önce
    • Güç kesildi diyorsun, laptobunda batarya yok mu? Şarj'da mı kullanıyordun? Ani güç kesintisinde HDD hasar almış olabilir eski olması da bunu tetikleyebilir. hydra 3 yıl önce
    • https://uzmanim.net/soru/hdd-saglik-testi-ve-bad-sector-testi-nasil-yapilir/102701 hydra 3 yıl önce
    • Yukarıda ki konu da HDD sağlık testi, error scan testi yapar mısın? @kullanici79403 hydra 3 yıl önce
    • usb ile temiz kurulum yaptım. Windows'a erişmem çok zaman alıyor. Ayrıca bilgisayar çok ağır çalışıyor program yüklemem, internete girmem felan çok zor. Bios üzerinde HDD test'i yaptım. sağlık testi şu şekilde sonuçlandı; Primary Hard Disk Self Test: Quick Test Hard Disk 1 Quick (303) (Yazı Rengi Kırmızı), Smart check to exit testing: Hard disk smart Passed (Sarı renk ile) kullanici79403 3 yıl önce
    • Laptop çok eski. Bataryası bitik şarj tutmuyor. Bende sıkıntı olmasın (Patlama vs) diye bataryasız kullanıyorum kullanici79403 3 yıl önce
    • Mümkünse HD Tune indir, onla da bir test et. Ama HDD'nin durumu iç açıcı görünmüyor. @kullanici79403 hydra 3 yıl önce