Bilgisayarım çok yavaşladı ve USB sorunu yaşıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar bilgisayarım Toshiba Satellite Laptop RAM 4GB

Bilgisayar bir ay öncesine kadar çok sağlamdı. Herhangi bir donma, kasma olmuyordu. Şimdi ise çok yavaşladı. Aynı zamanda USB sorunu var. Şöyle ki bilgisayara fare, flash bellek vs taktığımda yeniden başlatmazsam çalışmıyor. Fare çalışırken çıkarıp takınca yine çalışmıyor. ''Bazen'' görev yöneticisi açılmıyor (pcwum.dll eksik hatası alıyorum). YAC adlı ''antivirüs'' programından şüpheleniyorum. O programı kaldırdım ancak verdiği hasar hala duruyor gibi... Yardım ederseniz sevinirim.

Özellikler:

System Information
Time of this report: 4/11/2016, 16:14:00
       Machine name: TOSHIBA
   Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130828-1532)
           Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: TOSHIBA
       System Model: Satellite A500
               BIOS: Ver 1.00PARTTBL
          Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8700  @ 2.53GHz (2 CPUs), ~2.5GHz
             Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4060MB RAM
          Page File: 1659MB used, 6460MB available
        Windows Dir: C:\Windows
    DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
   User DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
 System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
    DWM DPI Scaling: Disabled
     DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

mstfz2001 mstfz2001 (17)
8 yıl önce sordu

  • Konu başlığındaki soruyu değiştir istersen. Zira birincisi sistemde virüs olup olmadığını antivirüs, antimalware vb taramalar sonucunda anlarız ve bunu sende dahil herkes bilir. İkincisi senin problemin sistemde virüs olup olmadığını anlamak değil (veya bu olmamalı), belki sistemden temizlenmiş bile olsa bazı virüslerin/zararlıların sistemdeki tahribatlarının nasıl düzeltilebileceği ile ilgilidir. temmuz 8 yıl önce
  • Doğrudan sormalısın; "Sistemimde yavaşlama ve USB problemi var, nasıl düzeltebilirim?" gibi. temmuz 8 yıl önce

Toplam 3 Cevap

virüs olabilir doğrudur şimdi size ikitane virüs tarama programı linki verecem tarattırın AdwCleaner  http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

 Malwarebytes https://www.malwarebytes.org/dl-confirm/

sonra resimde işaretli olan aygıtları güceleme yaparsınız

başlat / aygıtyöneticisi her aygıt için sağ tuş ve güncelle

candan candan (4301)
8 yıl önce cevaplandı

    Güncelleme yapamadım zaten en son sürüm yüklü tarzında uyarılar aldım. Malwarebytes ile tarama yaptım ve yaklaşık 4000 şüpheli dosya bulundu. Hepsini sildim. Ama şu anda USB 'lerde sorun devam ediyor. Acaba düzelir mi ?

    mstfz2001 mstfz2001 (17)
    8 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarı yeniden başlatın düzelmesse yazın candan 8 yıl önce

    USB Aygıtı Tanınmadı problemi nasıl çözülür? (tıkla)

    Masaüstü çözümünüde Laptop çözümünüde, her ikisinide dene.

    FixWin v1.2 (tıkla)

    MicrosoftFixit50850 (tıkla)

    Üstteki iki Fix programcığını download et ve sisteminde bunlarıda çalıştır.

    Eğer tüm bunlardan sonuç alamazsan CMD komut isteminden (Yönetici Olarak çalıştırılmalı) sfc /scannow komutunu çalıştırarak çözüm denersin. Buda olmazsa sistem başlangıcında tamirat yolları denenir. Sistem başlangıcında tamirat için gereken arabirime ulaşamazsan (Windows 7'de açılışta F8 ile çıkan menüden ulaşılır)  veya buradan tamirat başarılı sonuç vermezse bu işi (sistem açılışında tamirat işini) Windows kurulum DVD'si ile başlatma yoluyla yaparsın.

    Bunları sırasıyla yaparsan bir yerde çözüm olacaktır diye düşünüyorum.

    Ben maç seyredeceğim, sana kolay gelsin :)

    temmuz temmuz (12505)