Bilgisayarım da mavi ekran hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

Merhaba canlı ders icin gecen ay bilgisayar aldim, bilgisayarimin sifresini unutmustum acamadim sifirladim daha sonra mavi ekran hatasi vermeye başladı, ne yapmam gerekli? Bilgisayar açılıp kapaniyor ve sürekli mavi ekran hatasi veriyor.

Sıfırladığım hâlde düzelmedi.

kullanici592963 kullanici592963 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Şu an sistemi açabiliyor musunuz?  İkinci el mi yoksa sıfır olarak mı aldınız sistemi?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Sıfır aldim bilgisayar acilip kapaniyo ikinci kez de acilip mavi ekrana atiyo kullanici592963 3 yıl önce
    • anlamadim acilip kapaniyo kendi kendine 😔 kullanici592963 3 yıl önce
    • Ne zaman aldınız? Sistem özelliklerini belirtir misiniz? @kullanici592963 hydra 3 yıl önce
    • https://hizliresim.com/Vc3bWL boyle bi ekran cikiyo kullanici592963 3 yıl önce
    • Daha 2 ay olduydu kullanici592963 3 yıl önce

    Hangi işletim sistemi var? Windows 10, Windows 7 vb.

    Windows kurulum medyası ile açılış yapman gerekebilir.

    Windows açıldıktan bir süre sonra mavi ekran ve yeniden başlatma oluyorsa şunu yap:

    1. Windows arama bölümüne CMD yaz ve CMD komutunu yönetici olarak çalıştır.
    2. Komut isteminde şu komutu uygula:
      wmic RecoverOS set AutoReboot = False

      Bu mavi ekran sonrası otomaik yeniden başlatmayı durdurur. En azından mavi ekran üzerindeki hatayı görürüz. Mavi ekran fotoğrafını çeker yollarsın sana yol gösteririz.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

      https://hizliresim.com/Vc3bWL

      kullanici592963 kullanici592963 (1)