bilgisayarım dell i5 acılırken yazılar çıkıyor

Bilgisayardan  pek anlamıyorum yeni yeni uğraşıyoruz işte. Dell marka windows 8.1 i5 işlemcili laptop um var orjinal cd sinden format attırdım ondan mıdır nedendir hep açılışta bu yazı çıkıyor ne olduğunu anlayamadım

PXE-E61: MEdia test failure, check cable
pxe-m0f: existing PXE ROM

huseyinacar huseyinacar (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar herhalde yanlışlıkla bios'tan ağdan boot olmaya ayarlanmış ve bu bağlantı bulunamadığından böyle bir hata mesajı veriyor.

    Bios'a gir ve klavyeden önce F9'u, sonra enter'ı (yes seçili olmasına dikkat edilmeli) tuşla; bilgisayarı yeniden başlat.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • kardeşim allah senden razı olsun tam iki aydır buna kafa yoruyordum öyle meğerse ne kadar basitmiş. EEE atalarımız boşuna dememiş İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN ;) TEŞEKKÜRLER huseyinacar 9 yıl önce
    • Geçmiş olsun :-) temmuz 9 yıl önce