Bilgisayarım dondu kapandı onarım yapamıyor. Nasıl çözerim?

bilgisayarimda oyun dondu ve bende kapatdim alt f4 le sonra acinca oturum ac geldi ve ona basdikdan sonra bilgisayarim birden kapandi sonra win 10 onarim geldi sonra mouse geldi sonra kendini kapadi ben acinca siyah ekran geldi ve 30dk bekledim acib kapadim duzelmedi

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

  • Simdi yine onarim geldi lutfen yardim edim adils 3 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Bu sorun aslında işlemci ile bağlıymış işlemciyi hayatına veda etti malesef :(( bunu muhendis bana soyledi allahdan hdd ye bisey olmamis :)) yani yeni bilgisayar alınacak

adils adils (136)
3 yıl önce cevaplandı

  • Sistem dosyaları zarar görmüş, recovery bile yapamıyorsun format at gitsin hydra 3 yıl önce
  • Format atmak diske neden zarar versin ? Yok öyle bir şey hydra 3 yıl önce
  • Ya 3kere pes pese format atdim ayni hataaaaa aldim sistemde hata var yazıyor zaten formati muhendis atti formatsiz corum bana lazim adils 3 yıl önce
  • Yeniden başlat sisteminde hata var adils 3 yıl önce
  • Diyo hem bende Windows 10 Format diski bile yok adils 3 yıl önce
  • 2 ci bilgisayarım olsaydı ben yapardım zaten adils 3 yıl önce

Onarmayı denedin mi? Onarım işlemini başlat bakalım ne olacak görelim.

murat murat (12492)
3 yıl önce cevaplandı

  • Knk zaten onarim da döngü yapıyor önce 20 30 dkk kadar bekliyorum sonra onarma hatasi veriyor rusça yaziyor internetden okudum ne yazdığını 2 secenek cikio ya yeniden başlat yada gelismis seçenekleri aç adils 3 yıl önce

Onarım ekranı geliyorsa Sistem Geri Yükleme ya da başlangıç onarmaya tıkla.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Sistem geri yükleme yapamıyormusun ? @adils hydra 3 yıl önce
  • 2 ciye basib saga ok isaresine basdim simdi resetledi 1 saatdir siyah ekranda kaliyor kaldigi surece isiniyor adils 3 yıl önce
  • Laptop mu kullanıyorsun ? @adils hydra 3 yıl önce
  • Öncelikle evet simdide recovery geldi mavi ekran hatası dir nemidir hata kodu da 0xc000000f adils 3 yıl önce
  • Sistem dosyaların zarar görmüş, temiz format atın. Format dışında yapacağınız başka bir yol olduğunu sanmıyorum @adils hydra 3 yıl önce
  • Kanka ama bi gameloop ile Format etmeye mecburmuyum sadece gameloOp dondu ve ben de kapadım buneya off :((( adils 3 yıl önce

Format atmana gerek yok alttaki adımı izle.

Çözüm:

  1. Bilgisayarını Kurtarma modunda başlat.
  2. Ardından Sorun gider'e tıkla
  3. Sorun gider'i seçtikten sonra Gelişmiş seçenekler'e tıkla.
  4. Gelişmiş seçeneklerden'de Komut İşlemini seç ve alttaki komutları yaz.
    • bootrec /scanos
    • bootrec /fixmbr
    • bootrec /fixboot
    • bootrec /rebuildbcd
  5. Bu komutları girdikten sonra ve işlem bittikten sonra bilgisayarını açmayı dene
darkcrak darkcrak (5168)