Bilgisayarım donuyor ne yapmalıyım?

Google chromenin tarama verilerini silip çıktıktan sonra bilgisayar kasmaya başlıyor takılıyor tarattım virüste yok acaba neden böyle oluyor?

anonim15432 anonim15432 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    google chromenin tarama verilerini silmeyle bilgisayar kasmaz

    olası nedenler

    1) chromede virüs olabilir

    2) bilgisayarınızda virüs olabilir

    3) bilgisayar özellikleriniz yetmiyor olabilir

    sorunuzu detaylı yazarsanız yardım etmekte kolaylaşır

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      candan'a katılıyorum. Bilgisayarında oluşan kasma, donma gibi sorunların Google Chrome'un tarama verilerini temizlenmesi ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Tarama verilerinin temizlenmesinin arkasında bilgisayarda doğal olarak tarama ve ardından silme işlemleri gerçekleşiyor. Bu durumun yükünü de HDD veya SSD depolama birimleri üstleniyor. Yani depolama birimi kaynaklı bir sorun olabilir. Tabii ilk olarak yapman gereken her şeyden önce bir virüs taraması gerçekleştirmek.

      Virüs taraması yapmak için KIS 2016 kullanabilirsin. 30 günlük bir deneme sürümü mevcut. KIS 2016 indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsin.

      Kaspersky Internet Security 16.0.0.614

      Virüs taramasının ardından HD Tune yazılımının içinde bulunan Health testini yap ve sonuçları bizimle paylaş. HD Tune yazılımını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsin.

      HD Tune 2.55

      brsozl brsozl (1961)