Bilgisayarım durduk yere aşırı bir şekilde yavaşladı

Beyler bilgisayarım 1-2 gün öncesine kadar hiç bir sorunu yoktu bugün bilgisayarı açtığımda aşırı derecede yavaşlık gördüm yeni hiçbir şey indirmedim ccleaner kullanıyordum hergün temizliyordum anlayacağınız ama bugün temizle butonuna bastım hiçbir şey temizlememesine rağmen 200saniye sürdü temizlemesi ,bir program açamıyorum sürekli durduruldu veya yanıt vermiyor hatası veriyor yerel disk c ye felan bile girmem 2-3 dakika sürüyor kendi kendine bir anda oldu bunun çözümü felan var mı format atmadan yardımcı olan veya olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

protegrus protegrus (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

      Sistem geri yüklemede yapamıyorum hata veriyor

      protegrus protegrus (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 6 yıl önce

      Olası çözüm önerilerim şu şekildedir:

      1) Bilgisayarınızda virüs taraması yapın

      Siz farkında olmasanız bile bazen bilgisayarınıza zararlı yazılım/trojan (vs.) bulaşabilir ve bunlara müdahele edilmediği her bir saat için sistem dahada yavaşlayabilir. Tavsiyem şu programları kullanarak sisteminizi taratmanızdır.

      Malwarebytes Anti-Malware (tıkla)

      Adwcleaner (tıkla)

      Zemana Anti-Malware (tıkla)

      2) Sistem Geri Yükleme yapın

      1-2 gün öncesine kadar hiçbir sorun yoktu demiştiniz, anladığım kadarıyla bu sorun yeni oldu. Bu durumda yukarıdaki adımlar probleminizi çözmesse Sistem Geri Yükleme yapmak sizin için en iyi çözüm olacaktır.

      - Bilgisayarınızın arama bölümüne rstrui yazıp Enter tuşuna basın

      "Sistem dosyalarını ve ayarlarını geri yükle" aşamasındayken İleri deyin

      - Karşınıza bilgisayarınızı hangi tarihe geri yüklemek istediğinizi soran bir bölüm gelecek. Gelmesse "Farklı bir geri yükleme noktası seç" demeniz gerekecektir. Burada problemin olmadığından emin olduğunuz bir tarihi seçin ve İleri deyin.

      - Sistem Geri Yükleme işlemi otomatikmen başlayacaktır. Ortalam 5-10 dakika sürebilir dosyaların boyutuna göre.

      Dikkat etmeniz gerekenler:

      Laptop ise kesinlikle şarja takın.

      Masaüstü ise bilgisayarın elektriğinin herhangi bir şekilde kopmamasına dikkat edin.

      NOT: Hiçbir dosyanız silinmez, emin olabilirsiniz.

      Kolay gelsin

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • 1)Eset nod32 antivirüs kullanıyorum tam tarama yapıyorum şuan 100.000 bin dosya taradı ve 6 tanevirüs buldu temizledi hala devam ediyor tarama inşallah bitince sorunum çözülür 2)sistem geri yükleme çalışmıyor zaman aşımına uğradı diye hata veriyor yinede yardım etmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim :) protegrus 6 yıl önce
      • Windows kaç kullanıyorsunuz? omercik 6 yıl önce
      • Windows 7 ultimate protegrus 6 yıl önce
      • Sistem Geri Yükleme'yi bilgisayarınızı Güvenli Mod'da başlatarak yapmayı deneyin birde. Bunun için bilgisayarınızı öncelikle tamamen kapatın, daha sonra açılırken F8 tuşuna seri bir şekilde basın. Karşınıza bazı seçenekler gelecek, oradan Güvenli Mod (Safe Mode) seçeneğini seçip enter tuşuna basın ve bilgisayarınız Güvenli Mod'da açılacaktır. Birde bu şekilde deneyin Sistem Geri Yükleme işlemini omercik 6 yıl önce
      • Yok yine olmadı yine olmadı... Artık bıktım sistem geri yüklemesi kayıt defterini geri yükleme noktasından kopyalarken başarısız oldu diyor şimdide protegrus 6 yıl önce
      • Başka bir yükleme noktası seçeceğim fakat diğer geri yükleme noktalarını göster butonuna basmama rağmen 1 tane geri yükleme noktası var protegrus 6 yıl önce
      • Son 1-2 gün içinde sisteminizde yaptığınız değişiklikleri (iyi veya kötü) bi gözden geçirin. Farkında olmadan indirdiğiniz bir dosya, program virüs bulaştırmış olabilir. Bu yüksek bir ihtimaldir. Sadece 1 adet geri yükleme noktası varsa demekki 1 tane oluşmuş demektir. Buna yapacak bişey yok yani omercik 6 yıl önce
      • Eset nod32 antivirüs ile taratıyorum ozaman virüs var mı diye protegrus 6 yıl önce
      • Mutlaka taratın. Aynı zamanda yukarda söylediğim programlarıda denemeyi unutmayın (özellikle Malwarebytes) omercik 6 yıl önce
      • Tamam dediğiniz yapacağım çok çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için protegrus 6 yıl önce
      • Yaklaşık 150.000 dosya taradı ama virüs bulamadı başka ne yapmam gerek gerçekten sıktı artık protegrus 6 yıl önce
      • Yeni bir kullanıcı hesabı açmayı deneyin son olarak, yine olmassa bu durumda son çare format gibi duruyor. omercik 6 yıl önce
      • yeni bir kullanıcı hesabını ilk olarak yaptım yok yine yok :( protegrus 6 yıl önce

      Birden oluşan ani performans hız kayıpları donanımdaki sorunlar nedeni ile de olabilir.

      Örneğin RAM ya da HDD'de başlayan bozulmalar bu tür hız kayıplarına yol açabilir. Yukarıda arkadaşlar yardımcı olmak için cevaplar yazmışlar. Bunları denedikten sonra sorun devam ediyorsa RAM ve HDD'nin kontrol edilmesinde fayda var. Bilgisayarınızın yaşı fazlaysa bu tür sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır.

      murat murat (12492)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ama bir anda oldu ve evet bilgisayar 4-5 yıllık şuan format atmayı deneyeceğim eğer işe yaramazsa bilgisayarcıya götüreceğim protegrus 6 yıl önce