Bilgisayarım Ekrana Görüntü Vermiyor

Bilgisayarı uzun zamandır kullanmıyordum. Bodrumda duruyordu. Fanını çıkartıp temizledim. Fakat bilgisayarı açınca ekrana görüntü vermiyor unable cable connection gibi bir hata veriyor.

İşlemciden olma ihtimali varmıdır?

berkantugan berkantugan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Format atmak bilgisayardaki ses sorununu çözmez. Sizdeki sorun muhtemelen fan kaynaklıdır.

    Fan ömrünü doldurduysa artık Fanı değiştirmekten başka yapabileceğiniz bir işlem yok.

    Kontakt spreyi ile fanı temizleyebilirsiniz bu bir nevi yağlamaya sebep olur ses azalır ama bu da geçici bir çözüm olur.

    Kasanın kapağını açık fana süreten bir kablo var mı yok mu kontrol edebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Ses sorunu çözüldü şimdi ise ekrana görüntü vermiyor sorun kabloda veya monitörde değil ikisinide değiştirerek denedim sorunun işlemcide olma ihitimalı varmıdır?

      berkantugan berkantugan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Berkant, farklı sorunları farklı başlıklar altında sormalısın. Ses ile ilgili bir soru sorduysan ve bu konusa sorunun çözüldüyse ikinci bir başlık açmalı ve diğer sorununu o başlık altına yazmalısın. hakan 9 yıl önce

      Bilgisayarının desktop kasa olduğu anlaşılıyor. Ekrana görüntü gelmemesinin birçok sebebi olabilir ama seninki -eğer ekran kartın paylaşımsız/harici bir kart ise- büyük ihtimalle kartın slotunda oynaması sonucu temassızlık meydana gelmesinden olmalı. Fanı temizlerken donanımlara temasında veya kasayı bir başka yere taşıma sırasında sarsıntıdan bu meydana gelebilir.

      Kartı üstten iki baş parmağın ile bastırarak slota tam oturmasını sağla ve birde öyle dene bakalım. Problem düzelirse ilgili vidalarıda biraz daha sıkarak dahada sağlam hale getirirsin (Bunu yaparken kasmamasına dikkat etmelisin).

      temmuz temmuz (12505)