Bilgisayarım en fazla kaç gb ram alabilir.

Merhaba benim bilgisayarım bayağa bi eski 1GB RAM 512 MB EKRAN KARTI 2.1ghz işlemci var.

Bende fazla grafliki oyunları oynamasamda olur diyorum fakat sistem gereksinimi yeten oyunda kasmalar oluyor bende bu yüzden ramı artırmayı planladım benim anakart modelim M2N-MX SE asusun bu modeli en fazla kaç ram alabilirim ve alabilirsem kaç mhz vs. yardım ederseniz ve link eklerseniz buna uygun ram için memnun olurum.

kahramanca42 kahramanca42 (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Max memory on Asus M2N-MX SE? (tıkla)

    Dual channel memory architecture
    2 x 240-pin DIMM, support max. 2GB DDR2 800/667/533 ECC and non-ECC,un-buffered memory

    Özet olarak 2 slot mevcut ve maksimum 2 Gb RAM (800 Mhz'e kadar) destekliyor. Mevcut RAM eğer 2x512 Mb değilde tek parça 1Gb RAM ise 1 Gb RAM daha alarak boştaki slota takabilirsin (MHZ İçin mevcut olana bakarak aynısından almak lazım. Büyük ihtimalle 800 Mhz'dir).

    Sisteme yapacağın bu RAM takviyesiyle oyunlarda hemen hemen hiçbir fark göremezsin. Yada farkedilebilecek gibi bir fark olmaz.

    Kingston 1 GB DDR2 Masaüstü PC RAM - 800 MHZ PC2 6400 (Sıfır ürün), 27 TL, ücretsiz kargo - gittigidiyor.com (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarının modelini internette araştırarak bul ve ürün özellikleri olan siteye tıkla. Orada mutlaka ne kadar ram takviyesi yapılabilir bulabilirsin.

      enes7534 enes7534 (13)