Bilgisayarım (ethernet) / Kablolu bağlantı Gigabit hızını destekliyor mu nasıl anlarım?

Fiber internete geçtim. Bilgisayarımda kablolu bağlantı yapacağım. Acaba bilgisayarımın ethernet karı Gigabit desteği var mı? 1000 mpbs bağlantı yapabilir miyim bunu nasıl anlarım?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir ethernet kartının Gigabit desteği var mı yok mu anlamak için aygıt yöneticisi kullanılabilir.

    Programsız ethernet kartı Gigabit desteği nasıl anlaşılır?

    Ethernet kartının Gigabit desteği var mı anlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan çalıştır penceresine  devmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Burada Ağ Bağdaıştırıcıları altında ethernet karını bulun ve iki kere tıklayın.
      gigabit ethernet desteği anlama
    3. Daha sonra ethernet kartı özelliklerinde Gelişmiş sekmesini tıklayın.
    4. Özellik alanında Speed & Duplex seçeneğini bulun ve tıklayın.
    5. Değer seçme alanında 1.0 Gbps değeri görürseniz ethernet kartı  Gigabit desteği vardır demektir.
      Gigabit desteği

    Yukarıdaki pencere ethernet yani ağ kartının desteklediği tüm hızları gösterecektir. Listede 10 mbps, 100 mbps ve son olarak 1 Gbps desteği olduğu görülüyor. Sizde listede  Gpbs değerinden bir şey yoksa sizin kartınız gigabit desteklemiyor demektir.

    murat murat (12492)