Bilgisayarım garip davranıyor. Sorun ne olabilir?

merhabalar

benim bilgisayarıma 7 ay önce driver booster yükledim. Yanlış hatırlamıyorsam bir sürücü güncellenirken durdura bastım. Sonra bilgisayar kapandı. Tekrar bilgisayarı açtım. (Pc zaten yavaş açılıyordu). Çözünürlüğün değiştiğini gördüm ve pc daha uygulamaların ikonu daha gelirken kapandı. Bir telefoncuya götürdüm. Yaparız dedi. Bilgisayarı açtım. Kapanmadı. Çözünürlük düzelmiş. Geri dönüşüm kutusunda formatlı bişeyler yazıyodu. Sanırım format atmışlar. Bende google girdim. Çok basit bir oyuna girdim. Pc o oyunda bile kasıyordu. Karakterim hareket bile edemiyordu. Sonra bilgisayarın içinden(Laptop)normalden fazla şiddette fan sesleri geldi. Kapandı. Power tuşuna tekrar tekrar bastım açılmadı. Pcde pil takılı değildi. Fişi çektim geri taktım. Pc açıldı. Ama yine google girip bir siteye bakarken yine kapandı.((((son olarak bilgisayarım bozulmadan önce windows açılırken pc win10 olmasına rağmen win7 açılış sesi geliyor)))

kemalsl kemalsl (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Temiz bir format atmamışlar gibi gözüküyor.

    Sürücüleri laptopun marka/modeline göre  kendi resmi sitesinden indirip kurmak çözüm olabilir, donanımda bir sorun olmadıysa düzelecektir.

    muvel muvel (332)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hayır. Google a girdim. Pcnin kendi sitesine girmek için tıkladığımda kapandı yine. kemalsl 5 yıl önce
    • muvel formatsız çözümü de var bunun darkcrak 5 yıl önce

    Bilgisayarın kapanma nedenleri:

    1. Fan ısındığı zaman pc kendini otomatik kapatabilir.
    2. Tam format atılmamış olabilir.
    3. Format attıktan sonra sürücüler yüklenmemiş ya da tam yüklenmemiş olabilir.

    Bilgisayarın kapanma nedeni büyük ihtimalle fan ısınırken kapatma olaşılığı yüksektir.

    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hayır iştlemci yabi grafik kartının driver i bozulmuş ola bilir nvidia nın sitesinden güncel driver yükleyecek ve bilgisayarında virüs ola bilir darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak Bu sorunu bizat ben yaşadım, fanım ısınıyordu kapanıyordu. ilkaybaki 5 yıl önce
    • Fan ısınmasındanda kaynaklanır ama format atmasına gerek yok termal macunu değiştirir sonra bilgisayarda virüs tarar darkcrak 5 yıl önce