Bilgisayarım geç açılıyor, açıldığında işlem yapılamıyor

Önceki sorumda reklamlarla alakalı sorunlardan bahsettim ve 2 tane program indirmem söylendi. Biri HitmanPro diğeri AdwCleaner bunlarla pc yi tarayıp çıkanları silin dediler ve denileni yaptım. Sonra pc ye bişey oldu pc'nin açılışı 10 dakkayı buluyor kapanmasıda öyle çok geç açılmaya başladı ve açılıncada bir işlem yapılmıyor internete bağlanılmıyor wifi gözükmüyor sistemi geri yüklemede olmuyor.

siriusblack611 siriusblack611 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Harddisk problemi gibi görünüyor. CHKDSK yapılması çözüm olabilir (/f /r komutlarıyla, uzun sürmesini göze alınırsa ilaveten /x komutuylada).

    CHKDSK  Poblem bularak çözüm sağlayamazsa (..ki bu disk problemi şüphesinin doğrulanması olur) "HDD Regeneratör" (bootable) taraması yoluna gidilmesi çözüm olabilir. Sabit disk problemlerinin çözümünde "HDD Regenerator" programı çok etkilidir. Eğer disteki problemler (bed sektör) çok fazla değilse kurulu işletim sisteminide kurtararak diskin düzgün çalışmasını sağlayabilir.

    Eğer disk problemi çıkmazsa cmd komut isteminden sfc /scannow komutuyla  Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı çalıştırılarak sistem dosyalarının taranması yoluna gidilebilir.

    Sistem Dosyası Denetleyicisi, kullanıcıların Windows sistem dosyalarında bozulma olup olmadığını taramalarına ve bozuk dosyaları geri yüklemelerine olanak veren bir yardımcı programdır. Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 veya Windows Vista'da sistem dosyalarını taramak ve eksik ya da bozuk sistem dosyalarını onarmak konusunda bilgi edinebilmek için Sistem Dosyası Denetleyicisi aracının (SFC.exe) nasıl çalıştırılacağı (tıkla)  Microsoft destek sayfasına bakılabilir  Windows Kaynak Koruması (WRP) dosyası eksikse veya bozulmuşsa, Windows beklendiği gibi davranmayabilir. Örneğin, bazı Windows işlevleri çalışmayabilir veya Windows kilitlenebilir.

    temmuz temmuz (12505)