Bilgisayarım gizli dosyaları göstermiyor

Bilgisayarımda Denetim masasındaki klasör seçenekleri > Görünüm altındaki  Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster kutucugunu tıklıyorum. Sonra uygula ve tamam butonlarına tıklıyorum. Tekrardan Denetim masasındaki klasör seçenekleri > Görünüm altındaki  Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster  bölümüne geldiğimde bu seçeneğin seçilmemiş olduğunu görüyorum.

Aynı şekilde bu seçeneği işaretledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrardan Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretsiz geliyor.

Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster çalışmıyor sorununun çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarım gizli dosyaları göstermiyor sorunun çözümü:

    Bilgisayarınız gizli dosyaları göstermiyorsa, Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneği işaretli olmasına rağmen görüntülenmiyorsa bilgisayarınızda virüs olma ihtimali var.

    Bazı virüsler kendilerini gizlemek için bu seçeneği otomatik olarak iptal ederler. Siz Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneğini seçsenizde virüs otomatik olarak bunu değiştirir.

    Bilgisayar gizli dosyaları göstermiyorsa öncelikle virüs taraması yapın:

    Bu programlarn birini veya bir kaçını kullanabilirsiniz. Virüs taraması bittikten sonra sorun düzelmediyse aşağıdaki adımları uygulayın. Bu adımlarda kayıt defteri üzerinden işlem yapılcaktır.

    Daha sonra kayıt defterinden aşağıdaki işlemleri yapın:

    Çözüm I:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Regedit yazın ve enter tuşuna basın
    3. Daha sonra kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
    4. Sağ tarafta Hidden yazan degeri iki kere tıklayın ve oraki degeri 1 yapın.
    5. Kayıt defterini kapatın.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Çözüm II:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Regedit yazın ve enter tuşuna basın
    3. Daha sonra kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL
    4. Kayıt defterinde u değeri  bulun: “CheckedValue” Bu değer  DWORD olmalı eger değilse bu degeri silin .
    5. Sol tarafta sağ tuş ile tıklayın. Açılan menüden Yeni bir DWORD degeri seçin.
      Adına “CheckedValue” değer olarak hexadecimal) değeri olarak 1 verin.
    6. Kayıt defterini kapatın.
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınız Gizli dosyaları göstermeye başlayacaktır.

    cemkara cemkara (4215)