Bilgisayarım Gta 5 kaldırır mı?

merhaba ben arda bugün size basit bir soru sorucam gta 5 kaldırırmı sorunu ve kaç fps alırım

sistemim

intel core i5 1.80 ghz

8 gb ram

amd ekran kartı 2 gb

1 tb harddisk

evet sistem özelliklerim bunlar

gelelim asıl soruya sistemimimi yazdımda yüksek ayarlarda ve düşük ayarlarda kaç fps alırım

ardaq ardaq (-85)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba

    Sana kolay bir yöntem sunayım. Bu yöntem ile birden fazla oyunu bilgisayarın için sorgulayabilirsin, aşağıda adım adım anlattım.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    - İlk olarak verdiğim linke gir. Link : Tıkla

    - Gelen pencereden arama kısmına sorgulamak istediğin oyunu yaz Ör : Grand Theft Auto V (Bu şekilde yazmalısın  gta 5 yazarsan oyun çıkmayacaktır)

    - Oyunu yazdıktan sonra Can You Run It butonuna tıkla

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    - Daha sonra gelen penncereden Desktop App butonuna tıkla

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    - Butona tıkladıktan sonra bir defaya mahsus bilgisayarına küçük bir yazlılımsal araç inecektir.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    - Araç’ı indirdikten sonra kurulumunu yap ve kurulum bittikten sonra çık

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    - Artık sorguladığın oyunu bilgisayarının sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını görebilirsin

    Minumum: En düşük sistem gereksinimlerini karşılıyor demektir

    Recommended: Önerilen yani yüksek sistem gereksinimlerini karşılıyor demektir

    Bu web sitesindeki yöntemi deneyerek istediğin oyunu bilgisayarın için sorgulayabilirsin bu sayede oyunun bilgisayarın için sistem gereksinimlerini hangi düzeyde karşıladığını görebilirsin

    Gelelim asıl soruya sistemimi mi yazdım da yüksek ayarlarda ve düşük ayarlarda kaç fps alırım diye bir soru sormussun

    Bu soruya net bir cevap yazmak için ekran kartının modelini yazman lazım örneğin  Asus HD6670 GDDR3 2GB 128Bit gibi

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ekran kartının tam modelini belirtmen lazım giriş seviyesi bir ekran kartın varsa 1920x1080 lov ayarlarda 30fps civarlarında oynayabilirsin.1024x768 lov ayarlarda 50-60 fps gibi oynayabilirsin.

      ardahd ardahd (631)
      7 yıl önce cevaplandı

        -1

        Bence bu özelliklere göre sadece gta 5 değil istedeğin her oyunu rahatlıkla oynayabilirsin. Ayrıca FPS değerini kendin ölçebilirsin. Bunun için birçok program mevcut. En basiti Fraps programı, bu bağlantıdan indirebilirsin http://www.fraps.com/download.php

        byaktif byaktif (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Ancak her oyunu oynarsın demek doğru bir yaklaşım değil bazı oyunlar işlemci yongasını ve grafik kartını çok yorduğu için bazı oyunlarda kasma sorunu yaşanabilir tahatugyan 7 yıl önce