bilgisayarım hiçbir işlem yapmıyor

Merhaba benim bilgisayar ım normal olarak açılıyo fakat açıldıktan sonra hiç bir işlem yapmıyor Denetim Masasın a çift tıklıyorum açılmıyo veya herhangi bir klasöre tıklıyorum açılmıyor oyun veya başka hiç bi işlem yapmıyo ve şu hatayı veriyo

bu dosya bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil lütfen bir program yükleyin zaten yüklü bir program varsa varsayılan program denetim masasında bu programla ilişkilendirin

ilke ilke (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Saat ve tarih ayarlarını kontrol et. Eğer yanlış ise düzelt ve bilgisayarı yeniden başlat (Saat/tarih ayarları gerekirde windows üzerinden yapılamazsa BIOS'tan girilerek yapılabilir.).

    Problemin devamı halinde birde sistem geri yüklemeyi dene. Sistem Geri Yükleme uygulaması ile PC'yi problemin yaşanmadığı bir geri alma noktasına (bu gibi bir zamana) al.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Yıne düzelme olmazsa sistemde derin bir antivirüs taramasıyla zararlı yazılımlar için tarama yaparak yeniden test et.

    Virüsler için sistemde kurulu antivirüs programını kullanırsın. Diğer zararlı yazılımlar içinde alttakiler olabilir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Yukarıdakiler ile çözüm sağlanamazsa yönetici yetkileriyle komut istemine aç ve sfc /scannow komutunu çalıştır.

    Önemli not: Sistemi normal kullanma imkanın olmadığı için yukarda belirtilenleri yapabilmek için sistemi Güvenli Mod'da açar ve orada yaparsın. Eğer güvenli modada giremezsen veya girdiğin halde oradan yapılan çözüm girişimleri sonuç vermezse son çare (belki format öncesi son çare) windows kurulum DVD'si ile PC'yi başlatıp bilgisayar onarım yolunu denemek olur.

    temmuz temmuz (12505)