Bilgisayarım Hiçbir USB Aygıtını Tanımıyor

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var bilgisayara mousenin usb sini takıyorum ama işaretci hareket etmiyor ama sorun mousede değil çünkü hiçbir usb aygıtını tanımıyor klavye gamepad usb leri vb.  ne yapmalıyım bu arada laptop kullanıcısıyım sorunuma çözüm bulursanız sevinirim . (WİNDOWS 10 KULLANIYORUM)

lastshot lastshot (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    başlat aygıtyöneticisi Evrensel  seri veriyolu denetleyicileri alt dizinindeki aygıtları  hepsini teker teker sağatıklatın

    güncelle tıklatın bekleyin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İşe Yarar Mı Bilmiyorum Ama Deneyeceğim lastshot 7 yıl önce
    • yakın zamanda iyii ise sistem geri alarakta eski ayarlarınıza kavuşursunuz candan 7 yıl önce

    Sorununuz biraz büyük gibi, En kısa yol olarak Windows 10 sıfırlamayı deneyebilirsiniz.Sıfırlama yaparken Herşeyi Kaldır seçeneğini seçmeniz performans olarak daha iyi olacaktır.Ancak Bilgisayarınızın C(Windows kurulu sürücü) sürücüsündeki önemli verilerinizi yedeklemeniz gerekir.

    Windows 10 Sıfırlamanın nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

    **Ekleme (Format atmanızın ardından da hatayı alıyorsanız)

    USB aygıtları gibi donanımlar anakart üzerindeki Chipset tarafından kontrol edilir.Bazen Chipset Windows tarafından tanınmaz ve bilgisayarınızda bu tarz hatalar alabilirsiniz.Ayrıca bazen bu hataların sebepleri BIOS güncellemesi ile de çözülebiliyor.Aşağıdaki seçenekleri deneyiniz.

    • Kullandığınız bir Notebook olduğuna göre Notebook modeliniz bilgisayarınızın arkasından bulun ve Google üzerinden üreticinin Web sayfasına gidin.Açılan sayfa üzerinden sürücüler kısmındaki Windows 10 uyumlu Chipset sürücüsünü yükleyin.(Eğer bulamazsanız Notebook Modelini yazarsanız, size yardımcı olabiliriz)
    • Yine kullandığınız Notebook Modeli üzerinden arama yaparak BIOS güncelleme sürücüsünü indirin.BIOS güncelleme dosyasını USB içine atarak BIOS üzerinden kurulumunu yapın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarımı formatlayalı 2 hafta oldu tekrar yapmalımıyım lastshot 7 yıl önce
    • Yada bundan farklı bir çözüm varmı lastshot 7 yıl önce
    • @lastshost cevaba ekleme yaptım. ismailsarp 7 yıl önce

    Format Sıfırlamadan başka bir çözüm varmı

    lastshot lastshot (1)