Bilgisayarım İnternetimi Kesiyor

Merhabalar,

Daha oncede benzeri bir problem yasamistim ve problemin ISSden kaynaklandıgını sanmıstım. Sonradan farkettim ki bilgisayara lan kablosunu takincaya kadar bir problem yok fakat takinca sorunlar basliyor ve internet erisimim hem bilgisayarda hemde mobilde engelleniyor. Sorunu nasil cozebilirim?

ciddibiri ciddibiri (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem bir IP adres çakışması algıladı hatası nasıl çözülür? (tıkla)

    Eğer çözüm olmazsa ethernet kartı sürücüsü kaldırılır ve doğru sürücü aranarak bulunup yeniden yüklenir.

    Yine çözüm olmazsa virüs ve diğer zararlı yazılımlar taraması yapılır:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      LAN kablosunu taktığında bilgisayarına verilmiş sabit bir ip var mı bunu kontrol etmelisin. Bilgisayarına atanmış sabit bir IP adresi varsa bu da modemin IP adresine denk geliyorsa IP çakışması kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsin.

      Genelde IP çakışması bu tür sorunlara yol açabiliyor.

      Diğer bir ihtimal bilgisayarın temiz mi? Yani virüs var mı kontrol etmelisin. Bazı virüsler ağ cihazlarına saldırı düzenleyerek çalışmasına engel olabiliyor.

      Wi-Fi ile bağlanıyor olsaydın başka durumlardan söz edebilirdim ama LAN bağlantısı dediğinde aklıma bu iki ihtimalden başkası gelmiyor.

      murat murat (12492)