Bilgisayarım ısınıyor ve kasıyor

Bilgisayarım acer aspire 5745g 4gb ram 2.53 ghz ve 1 gb ndvia gt 330 ekran kartina sahip.

bilgisayar ilk acilinca bir problem olmuyor fakat biraz sonra bilgisayar ısınmaya baslayınca mouse dahil bilgisayarın her bölgesi kasmaya başlıyor.kapatıp açınca tekrar düzeliyor.yardım ederseniz sevinirim arkadaslar

batudoksen batudoksen (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Çözüm yolu soruyorsun ama çözüm tavsiyelerini uygulayıp uygulamadığın belli değil. Bu durumda yeni tavsiyeler nasıl yapılabilir?

    Evet! Hakan'ında belirttiği şekilde buna kötü amaçlı bir yazılım/virüs sebep olabilir. İlk önce bunu düşünmeli ve gerekli kontrolleri yapmalısın. Sonra düzelmezse yine buraya yazar ve yeni çözüm önerileri talep edersin. Bu tür şeylere dikkat edilmeli. Yoksa sağliklı çözümlere ulaşmak çok zor olur.

    win7                                                                                                7 Windows dsrlte.exe nasıl kaldırılır

    • Start düğmesine tıklayın ve kontrol paneline gidin.
    • Görünüm ve kişiselleştirme tıklayın.
    • Klasör seçenekleri tıklayın.
    • Klasör seçenekleri penceresindeki görünüm sekmesine tıklayın.
    • Gizli dosya ve klasörleri kategorisi altında gösteri Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri seçin.
    • Klasör seçenekleri pencerenin altındaki Tamam tıklayın.
    • Kayıt defteri düzenleme ile bu korsanı virüs ile ilgili kayıt defteri girdilerini silin.
    • Bulun ve bu yazılımın ilişkili dosyaları kaldırmak.

    Win88 Windows dsrlte.exe nasıl kaldırılır

    • Açık windows menü arama alanına gidin başlar.
    • \ Microsoft \ windows git \ başlangıç ​​menüsü \ programları başlatmak.
    • Ilişkili dosyaları kaldırın.
    • Erişim windows görev yöneticisi rogue_name süreçleri öldürmek için.
    • Virüs tarafından enfekte ilgili tüm kayıt defteri girdileri arayın ve onları silin.
    • Yukarıdaki adımlar bittiğinde normal modda bilgisayarı yeniden başlatın.

    Web Tarayıcı Reset:

    Web tarayıcınızın anasayfa ve arama ayarları Kapersky Ortağı tarafından modfied kaldıysanız onların önceki varsayılan ayarlarına geri yükleyebilirsiniz.

    IEMicrosoft Internet Explorer

    • Internet Explorer'ı açın ve Araçlar düğmesini tıklatın ve sonra Internet seçenekleri tıklatın.
    • Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra Sıfırla düğmesini tıklatın.Ayrıca arama sağlayıcılarını, Hızlandırıcıları ve ev sayfaları kaldırmak istiyorsanız Sil kişisel ayarlar onay kutusunu seçin.Internet Explorer varsayılan ayarları uygulayarak tamamladığında, Kapat'ı tıklatın ve sonra Tamam 'ı tıklatın.

    KromGoogle Chrome

    • Google Chrome varsayılan ayarlarına kendini sıfırlar bir seçenek vardır.Bu seçeneği, açık Chrome'un menüsünü seçin ve Ayarlar bulmak için."Reset tarayıcısı" için bir arama yapın ve Reset tarayıcı düğmesini ayarları göreceksiniz.
    • Bu sayfa yukarı çekin Chrome'un adres çubuğuna // ayarları / resetProfileSettings: Ayrıca, sadece krom tıkayabildiği.

    FirefoxMozilla Firefox

    • Yardım Firefox menü düğmesine, gelin ve Sorun Giderme Bilgi seçeneğini seçin.
    • Sorun Giderme Bilgileri sayfasında Reset Firefox düğmesini tıklatın.

    Not: Sistem geri yükleme yaparsan regedit'te temizlik yapmana gerek kalmayabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Dediği herşeyi yaptım.hiçbir virüs bulunmadı.Ayrıca kasmaya başladığında işlemlerde bir değişiklik olmuyor. batudoksen 9 yıl önce
    • Ama bunları belirtmelisin. Neyse, kasma anlarına doğru işlemci %100 kullanımlara varıyor demiştin. Görev yöneticisinde hangi uygulama veya işlem buna yol açıyor, görülecektir. Hangisi? Buraya yaz istersen. Ayrıca bu arada başlangıçta çalışan programları kontrol et ve onları geçici olarak başlangıçtan kaldır ve birde öyle dene. Programlara ve özelliklede son zamanda kurulan programlara göz at. Bilmediğin ve şüphelendiğin programları kaldır. Yine olmadı, o takdirde birde sistem geri yüklemeyi kullanarak sistemin normal çalıştığı bir zamana PC'yi geri al. Ama biliyorsun, sistem geri yükleme açık ve aktif ise bunu yapabilirsin. Son olarak, yaptıklarını buraya yazki yeniden aynı şeyleri tavsiye etmeyelim; gelinen evreye göre yeni çözümler düşünelim. temmuz 9 yıl önce
    • İslemlerde svchost.exe en yüksek kullanımı kaplıyor.Kasmaya başladığında gerçekten bir yükselme gösteriyor. batudoksen 9 yıl önce
    • Svchost.exe bir çok şey olabilir. Ayrıntılarda kullanıcı svchost.exe'nin ne olduğunu bakmalısın. System'mi, Local service'mi, Network service'mi.. Bu arada daha önce belirttiklerimide yap ve sonuçları alalım. temmuz 9 yıl önce
    • Problemi buldum dsrlte.exe adlı program calısmaya basladıgında cpu nun %98 ni kullanıyor.şuanda bunu nasıl yok edeceğimi soruyorum. batudoksen 9 yıl önce
    • C: \ users \ kullanıcı \ AppData \ Local \ Temp \ dsrlte.exe Birde kaldırma aracı var ama ne kadar güvenilir bilemiyorum: http://www.2-removevirus.com/tr/dsrlte-exe-kaldir/ (Sayfanın alt kısmında) Reklam virüsü olduğu bilgileri var, ayrıca bakıyorum, Birşeyler bulabilirsem yazarım. Bu arada adwcleaner ile tarama yaptınmı? temmuz 9 yıl önce
    • Win 7 ve 8 çözümlerini mesajıma editledim. temmuz 9 yıl önce
    • Hala çözülmediyse iki saat sonra (maçtan sonra) araştırmaya devam edebiliriz. temmuz 9 yıl önce
    • Eğer verdiğim linkteki programlar ile taratmış olsaydınız dsrlte.exe dosyasını Malwarebyte anti malware PUP.Optional.PayByAds.A adı ile, EmsiSoft antimalware Adware.Agent.OGO adı ile bulup temizlerdi... hakan 9 yıl önce

    Isınma sorunu yazılımsal veya donanımsal olabilir.

    Öncelikle yazılımsal sorun varmı onu kontrol etmelisin. İlk aklına gelmesi gereken virüs, malware gibi zararlılar.

    Isınmasının sebebini bulman lazım. Öncelikle kasmadan dolayı ısındığını düşünüyorum.

    Burada da bir şeyler işlemciyi aşırı kullanıyor demektir.  işlemci aşırı çalıştığından ısınma ve kasma oluyor demektir.

    Öncelikle virüs ve zararlı yazılım var mı yok mu tespit etmeniz lazım. Bitcoin virüsü gibi bir virüs varsa işlemciniz, CPU, GPU, fazla çalışır bu da kasma ve ısınmaya sebep olur.

    Ayrıca fanın yani soğutmanın durumu önemli.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    MalwareBytes  Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Bu iki program ile bilgisayarını tarat. Sorun devam ediyorsa görev yöneticisini kontrol et. İşlemciyi %100 kullanan veya buna yakın kullanan bir program var mı kontrol et.

    Yoksa o zaman bilgisayarın fanı artık yeterli soğutma yapamıyor demektir. Harici bir soğutma düşünebilirsin.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      bugün birşey farkettim. Kasmaya başladıgında cpu kullanımı %100 oluyor.internetten araştırdım fakat pek bişey bulamadım. Buna bir çözümünüz var mı

      batudoksen batudoksen (3)