Bilgisayarim iyi mi?

Pc ozellikleri

Intel Xeon E5 1620 3.60 ghz islemci 4 cekirdek 8 is parcacigi

Ddr 3 16 gb ram

8 gb rx 570 ekran karti

240 ssd 1 tb harddisk

Intel X79 anakart var.

kullanici943605 kullanici943605 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemin eski bi sunucu olmalı.  Ne yapmak istediğine bağlı olarak iyi ya da kötü diyebiliriz.  Ram, disk, ekran kartı, işlemci olarak güçlü bir sistemin var. Intel Xeon E5 1620  Server segmentinde bir işlemci. Evde kullanım için tasarlanmamış.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @alattin bey benim sorumada cevap verebilir misin gorele28 4 yıl önce
    • Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Amacım oyun bilgisayarı almaktı ama toplanmış bir bilgisayar olan bu bilgisayarı aldım işlemci hakkında kararsızdım ama bir kaç yorum görünce xeon hakkında sıkıntı olmaz diye düşündüm. Bu soruyu da aslında işlemci için sordum. Bu işlemciyi değiştirmeli miyim. Bilgisayarımla ilgili bir sorunum yok ama işlemci hakkında hala kararsızım kullanici943605 4 yıl önce
    • @kullanici943605 işlemcini değiştirmene gerek yok. Zaten bunu yaparsan anakartı da değiştirmen gerekir. Zira Intel Xeon E5 1620 soket yapısı farklıdır. İşlemcinin çıkış tarihi 2012 yılı. Böyle bakınca eski bir sistem bu. Oyun oynanır mı? Oynayabilirsin tabi. Ama böyle bir sisteme para vermektense sıfır toplama yapmak daha mantıklı olur. alattin 4 yıl önce
    • @alattin tesekkurler kullanici943605 4 yıl önce
    • Kaç liraya aldın sistemi ? @kullanici943605 infinity 4 yıl önce