bilgisayarım jar dosyalarını açmıyor

arkadaşlar bilgisayarım jar dosyalarını açmıyor bunu nasıl açabilirim başka jar ları denedim onlarıda açmadı

örneğin minecraft server kurmak için bi jar dosyası açmam gerekli ama açmaya çalışınca açmadı

windows 8.1 single launge kullanıyorum

kerem52 kerem52 (37)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Jar dosyası açmaktan kastın sanırım jar dosyalarını çalıştırmak

    .Jar dosyalarını çalıştırmak için bilgisayarında Java Runtime Environment programının yüklü olması gerekir.

    Java Runtime Environment buradan indirebilirsin

     Java Runtime Environment yükledikten sonra .Jar dosyalarını iki kere tıkladığında otomatik olarak açılacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Winzip ya da Winrar gibi sıkıştırma programlarıyla açabilirsin.. Kolay gelsin.

      yzirek025 yzirek025 (1)