Bilgisayarım kaç para eder? , ( DELL G3 3779 - Gaming Laptop )

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 3 sene önce aşağıda özelliklerini yazdığım laptopu satın almıştım. Tertemiz kullandım.Hatta kullanmadım bile diyebilirim.

İkinci el olarak satmayı düşünüyorum.Satış rakamı olarak ne talep etmeliyim ? Uzman arkadaşlarımın değerli geri dönüşlerini rica ederim.

DELL G3 3779 - 17" Gaming Laptop

RAM : 16GB

İşlemci : İntel Core i7-8750H CPU 2.20 GHz , 6 çekirdek

Ekran Kartı : NVIDIA - GeFrce GTX 1050 Ti - 4GB

HDD : 128GB SSD , 1TB HDD

alicop alicop (8)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Bence en düşük 7.000 TL'den başlamalısınız. Bu fiyatı nasıl bulduğumu, donanımların piyasadaki ortalama değerleri ile yazıyorum:

    16GB (DDR4, 3200mhz) Ram: Ortalama 1000 TL,

    Intel Core i7-8750H: Ortalama 2000 TL,

    NVIDIA - GeForce GTX 1050 Ti - 4GB: Ortalama 3700 TL,

    128GB SSD + 1TB HDD: Ortalama 900 TL (300 TL+ 600 TL)

    Kullanılmışlık payını ve son zamanlarda piyasadaki yüksek fiyat artışını da hesaba kattığımızda 7.500-8.000 TL bence ideal bir fiyat.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ediyorum Sayın xbedirhanx , hemen hemen aldığım fiyata yakın olduğunu söyleyebilirim. Belki de en iyisi hiç satmamak. alicop 1 yıl önce
    • Rica ederim. xbedirhanx 1 yıl önce