Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor, performansı düştü. Nasıl çözerim?

https://hizliresim.com/vjDnmp

bilgisayarın özellikleri

bilgisayar laptop termal macunu değiştiremiyorum çünkü üzerindeki iletkenin anakarta bağlantı vidaları yalama yapmış daha önce sadece bir kere açtım ondada işim olmadı fanı temizleyip geri kapattım

GeForge 940m ekran kartım var ve çok çok daha eski bilgisayarımdan daha iyi performans alıyorum ne yapmam gerekiyor performans çok düştü kendi kendine kapanmaya başladı

royjoy96 royjoy96 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Laptopa daha fazla zarar vermeden çözüm için bir teknik servise götürmeni tavsiye ediyorum. Onlar gerekeni yaparlar.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • götürdüm bitanesi anakart değişicek diyor anakart fiyatı 800 tl 2 kere teknik servise verdim vidalar yalama olmuş :D royjoy96 6 yıl önce
    • Keşke "yetkili" bir bir teknik servise götürseydin. Kötü olmuş. Fakat buradan uzaktan sana biz çok yardımcıda olamayız. Maalesef.. @royjoy96 temmuz 6 yıl önce
    • yetkili servise götürdüm casper yetkili servisine royjoy96 6 yıl önce
    • ne yapmam gerekiyor şimdi royjoy96 6 yıl önce
    • Bana göre servis servis dolaşacaksın. Güvenilir bir servis bulunca pazarlığını yapacak ve onlardan bir şekilde çözüm bekleyeceksin. Fakat anakart değişikliği gerektirmeyen bir çözüm olmalı bu. Ana kart değişikliği kolay ve servise kazandıran bir çözümdür. Bunun için böyle istiyorlar. Yoksa sırf vidaların yalama olması sebebiyle anakart değişikliği gerekmez. Bu problem bir şekilde giderilebilir @royjoy96 temmuz 6 yıl önce
    • Yada eğer uğraşabilirsen Casper'ı yada Casper yetkili servisini hakem heyetine falan şikayet edeceksin. Bundan sonuç alabilirmisin bilemiyorum. Emin değilim. Kolay gelsin @royjoy96 temmuz 6 yıl önce