Bilgisayarım kendi kendine renkler gelerek kapanıyor

Oyun Oynarken bilgisayara renkler gelerek kapanıyor lütfen yardım edin. bu günlerde bilgisayara oyun çok yüklüyorum ve programları çok yüklüyorum neden kapanıyor çok programdan mı acaba yada virüs mü?Kapanmıyor renkler geliyor ve hopörlörden sesler geliyor cızıltı gibi sesler sonra bende güç düğmesinden kapatıyorum.yardım edin Lütfen...

sekoseko66 sekoseko66 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virüs olma ihtimali çok düşük. Daha çok donanım sorunu gibi görünüyor. Oyun oynarken oluyorsa bilgisayarınız çok mu ısınıyor kontrol edin. Özellikle fanlarda bir sorun var mı, fanlar düzgün çalışıyor mu kontrol edin.

    Oyun oynarken bilgisayar işlemcisi aşırı çalışabilir. Aynı şekilde ekran kartı da fazla çalışır bu durumda ısınmaya yol açar.

    cemkara cemkara (4215)