Bilgisayarım kendi kendine yeniden başlatıyor

Bilgisayarım w8 ve açıkken oyun oynamadığım da bile kapanıp açılmaya başladı. Fanı temizledim sorun devam ediyor. Bilgisayar günboyu ve gece de açık bununla alakası olabilir mi?

dargette dargette (19)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarların en büyük düşmanı ısıdır. Sizin bilgisayarınız 7 / 24 açıksa bilgisayarınızı çok iyi soğutmalısınız.

    Bilgisayarınız yeniden başlıyorsa en muhtemel sebep aşırı ısınıyor olması olabilir. Fanları kontrol etmeniz ve ilave soğutma yapmanız iyi olacaktır.

    Ayrıca bilgisayarınızda zararlı yazılım taraması yapmanız, virüs ve malware yazılımları temizlemeniz iyi olacaktır.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      güç seçeneklerine girin,kullandığınız plan ayarlarını değiştire tıklayın,gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayarak kücük pencerenin acılmasını sağlayın.

      işlemci bölümünden işlemci güç yönetimi ve sırasıyla en yüksek işlemci durumuna basarak burada ki değerleri %90 seviyelerine çekebilirsiniz. bilgisayarınızın islemcisi belirttiginiz seviyede calısacaktır. aynı sorunu bu yolla cözdüm, ısınma biraz azalacaktır.

      v2beta v2beta (21)