Bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor

Masaüstü bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor.Monitörde hiç tepki olmuyor.Haftada bir kez böyle oluyor bie şekilde sorunu çözüyordum fakat şimdi çözemiyorum.Biosa ulaşamıyorum.Ekran kartını ve işlemci fanını temizledim fakat aynı sorun hala devam ediyor,Power Supply çooooook uzun zamandır açılmıyor.Yani çok tozlu olabilir.Fakat onu açamıyorum kabloları çıkarırsam geri yerlerine takamam.Ama eğer sorun power supply ise bir şekilde çözerim.Bana bu sorunun kalıcı çözümünün yolunu söylermisiniz?

tugraakk tugraakk (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Merhaba tamamen donanımsal olarak bilgisayara suç yüklemek doğru olmaz yazılımsal olarak bir hatada olabilir yada bilgisayarınızda virüs trojan gibi bilgisayarı yeniden başlatmaya programlanmış olabilir.Fakat donanımsal olarakta bu hata olmuş olabilir ki kendi kanımca büyük bir ihtimal öyle çünkü virüs olsaydı kendini sürekli resetlerdi diye düşünüyorum eğer bilgisayar parçalarından iyi anlıyorsanız deneme yanılma yönetmi ile bilgisayardaki parçaları tak çıkar işlemi yaparak sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.Fakat donanımsal olarak bu konularda uzman değilseniz ve anlamıyor iseniz kesinlikle parçaları ellemenizi tavsiye etmiyorum çünkü gerçekten parçalar çok hassastır ve bozulma ihtimali bir nebze bile olsa vardır varsa tanıdığınız çevrenizde bilgisayardan anlayan veya bu işi yapan kişilere bırakmanız daha iyi olacaktır çünkü bu sorun donanımsal ise 2 seçenek var birisi parça değişimi diğeri ise parçayı tekrardan kullanılabilir hale getirmek.Bana göre parçayı değiştirmek en iyi seçenek olabilir çünkü tamir edilen parçanın tekrardan bozulma ihtimali vardır.Bu arada size bir önerim daha olacak bilgisayar tamir olana kadar açmayın çünkü ani bir restart veya güç kesilmesinde çok önemli bilgisayar parçalarınız yanabilir ve kullanılamaz hale bile gelebilir.Bios olayını ise anlayamadım durum biraz karışık gözüküyor.

ardayilmazvarol ardayilmazvarol (12)