Bilgisayarım mavi ekran veriyor ne yapmalıyım ?

Bilgisayarım kendiliğinden donup mavi ekran veriyor bu bazen chromda bazende masaüstündeken oluyor bunu nasıl çözeceğiz ?Ayrıca bilgisaarı yeniden açıp kapatınca açılıyor

yardimedin21 yardimedin21 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    ramlerinden biri bozulmuş olabilir. çıkartıp deneyebilirmisin ?

    morganflex morganflex (40)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bu konularda pek bi bilgim yok o yüzden yapamam sadece sorunu öğrenmek istemiştim eğer gerekirse mavi ekranla ilgili ekran fotoğraflarını atabilirim

      yardimedin21 yardimedin21 (5)
      6 yıl önce cevaplandı

        Gelişigüzel yazmışsınız. Hiçbir detay vermemişsiniz. Örneğin ne zamandır bu problem oluyor. En son ne yaptıktan sonra bu problem oluşmaya başladı gibi..

        İlk önce Sorun Giderme araçlarını deneyin

        Windows 10 "Sorun giderme" araçları toplu halde nerede bulunur, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar?

        Daha sonra önce şuradaki antivirüs yazılımlarını bilgisayarınıza kurun.

        Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

        GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

        Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

        Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (Güvenli Mod'da çalışmaz)

        HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (Güvenli Mod'da çalışmaz)

        Bilgisayarınızı Güvenli Mod'da başlatıp öyle tarama yapmanız daha güvenli olur.

        Windows 7 Güvenli Mod'da nasıl başlatılır?

        Windows 8/8.1/10 Güvenli Mod'da nasıl başlatılır?

        Eğer problem hala düzelmediyse Sistem Geri Yükleme yapmayı deneyin.

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

        Sistem Geri Yükleme yapmanıza rağmen düzelmediyse bilgisayarınızı sıfırlayın.

        Windows 10 nasıl sıfırlanır? (Windows 8 ve 8.1 için de benzer yöntemler uygulayarak sıfırlayabilirsiniz. Mantık aynıdır)

        omercik omercik (9418)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Merhaba benim bilgisayarım win7 bu yüzden mi ayrıca ne gibi deta istersiniz ? yardimedin21 6 yıl önce