Bilgisayarım Miracast destekliyor mu nasıl öğrenebilirim?

Televizyonum ekran yansıtmayı destekliyor ancak bilgisayarı yansıtamıyorum.

Burada görünüyor ancak bağlanamıyorum. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. ( Anakart B450M S2H ) Bluetooth ya da başka cihaaz ekle kısmında ekran yansıtma sekmesi var ancak şöyle diyor;

Wi-Fi'a bağlı değilim, internete kablo ile bağlıyım.
İkinci yazan şey ise asıl patlak veren şey. Ben bilgisayarımın bunu destekleyip desteklemediğini nereden bakabilirim?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Önce buraya yazayım, sonra videosunu çekeyim. Güzel konu.

Bir cihazı başka bir cihaza yansıtmak için Miracast teknolojisi kullanılır. Miracast farklı cihazları birbirine yansıtmaya yarayan bir teknolojidir. Telefonu bilgisayara yansıtmak buna örnektir.

Bilgisayar Miracast destekliyor mu anlamanın bir kaç yolu var.

Bilgisayar Miracast destekliyor mu anlama 1.yol:

  1. Windows ve r tuşlarına bas ve açılan pencereye CMD yazarak komut istemini çalıştır.
  2. Komut isteminde şu komutu kullan:
    netsh wlan show drivers

  3. Bu komuttdan sonra ekranın en alt satırında şunu görüyor olman lazım:Enenkablosuz ekran desteği
  4. En alt bölümde  Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes) yazıyorsa bilgisayarında Miracast desteği var demektir.

Bilgisayar Miracast destekliyor mu anlama 2.yol:

  1. Klavyeden Windows ve P tuşlarına bas.
  2. Ekranda Kablosuz bir ekrana bağlan yazısı varsa Miracast desteği var demektir.
    Miracast desteği var mı anlama
alattin alattin (16984)
3 yıl önce cevaplandı

  • Maalesef desteklemiyormuş hocam. Sağolun cevap verdiğiniz için. hydra 3 yıl önce
  • @hydra wireless display dongle lazım o zaman sana alattin 3 yıl önce
  • Tamamdır hocam. hydra 3 yıl önce