Bilgisayarım reklam sunucularına bağlanıyor. Bu bir sorun mu?

Merhaba. İnternette gezinirken GrindSoft yazılımı "exelator, taboola, amaxon.partners, company target.com, adnx" gibi bazı urlleri engellemiş. Anormal bir şey ver mı bu durumda? Ayrıca McAfee engellenen bağlantı adreslerinde de İrlanda, Hollanda uzaktan yardım servisi, Amazon gibi yerkerin ip erişimi isteyen uyarılar var. Bunkar sıkıntılı mı? (Adwcleaner ile taradım bir şey çıkmadı.)@alattin @darkcrak @hydra

kullanici47885 kullanici47885 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    exelator, taboola, amaxon.partners, company target.com, adnx bunlar reklam sunucuları. Bilgisayarında herhangi bir program veya girdiğin web sitesi bu sunuculara bağlanıyor olabilir.

    Hayır sıkıntılı bir durum değil. Bilgisayarlar her gün yüzlerce farklı sunucuya bağlanır.  Kullandığın antivirüs programı bunları engellemiş.  Bu sunucular kullanıcı davranışlarını da takip eder.  Çerezler yolu ile seninle ilgili bilgi toplarlar ki bu tüm internet kullanıcıları için geçerlidir. Sana özel bir durum yok.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Mesela anti virüs bunları engellemiş ama bu antiyi silsem yine bir sıkıntı olmaz drğil mi? @murat kullanici47885 2 yıl önce
    • @kullanici47885 hayır bir sıkıntı çıkartmaz. Bunlar zararlı bağlantılar değil. murat 2 yıl önce