Bilgisayarım tamirden geldikten sonra internete giremiyorum

Bilgisayarımı tamire verdim anakartı poweri değişti format atıldı başka hiç bir şey olmadı. Belirli sitelere (google youtube facebok) giremiyorum "bağlantı sıfırlandı" hatası alıyorum

Acaba sorun nedir?

NOT: DNS ayarı ping testi hepsi denendi telefonlardan sorunsuz giriliyor

s2lx s2lx (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DNS Önbelleğini temizlemeyi denersin:

    DNS önbelleği nasıl temizlenir? (tıkla)

    Kablolumu kablosuzmu bağlandığını yazmamışsın (Büyük ihtimalle ethernetten kabloludur). Eğer her ikisinden bağlanma imkanın varsa ayrı ayrı ikisindende bağlanarak kontrol et. Eğer birinde problemli diğeri düzgün ise problemli olanın sürücüsünü tam olarak (yazılımınıda silerek) kaldır ve daha sonra uyumlu güncel sürücüyü yeniden yükle.

    Ayrıca Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4)  ve Open (208.67.222.222 - 208.67.220.220) DNS'ler ile dene:

    DNS nasıl değiştirilir? (tıkla)

    Ve alakalı olarak windows "Sorun giderme" araçlarını çalıştırıp problemi gidermeyi dene:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

    Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      yok olmuyor :(

      s2lx s2lx (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Mesajıma ilaveler yaptım, yeniden bakarsın. temmuz 6 yıl önce