Bilgisayarım Taşınabilir HDD-i görmüyor.

Selam benim Laptop bilgisayarıma bir taşınabilir  HDD taktım sol altta takıldı diye Flash şekli bile geldi ama bilgisayar ı açınca taşınabilir  HDD gözükmüyor. Aynı şeyi Windows 7 si olan netbook a taktım ama onda 2tb hdd gözüküyor . Bunu benim bilgisayarda nasıl düzelte bilirim?   Format yapamam çünki içinde fotolar ve videolar var .

Bunu da ilave edeyim Windows Defender taşınabilir hdd nin içinde virüs buldu.

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD'nin içinde virüs olması senin indirdiğin programlar, uygulamalara vs bağlıdır. HDD'yi nasıl taktın? Alt kasasını açarak HDD yuvasına takarak mı? Yoksa HDD kutusu ile mi taktın?

    • Kabloları kontrol et.
    • BIOS ekranında görünüyor mu kontrol et.
    • Disk Yönetiminde görünüyor mu kontrol et
    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hydra hdd flash le bilgisayardan ayrılan yani taşınan hdd adils 3 yıl önce
    • :)) @hydra adils 3 yıl önce
    • Toshiba marka hdd adils 3 yıl önce
    • Bir şey anlamadım yazdıklarından. HDD'yi bu şekilde kullanamazsın. Dediklerime hala cevap vermedim, nasıl taktın HDD'yi? Flashla ayrılan taşnıan nhdd diyorsun, bu dediğinden bir şey anlaşılmıyor. Diğer yazdıklarımı da kontrol et @adils hydra 3 yıl önce
    • Bu fotoya bak https://i.imgyukle.com/2020/08/25/uWeLw8.jpg adils 3 yıl önce
    • Anladinmi @hydra ? adils 3 yıl önce
    • Kendini ifade edemiyorsun, fotoğraf atıyorsun yine anlaşımlıyor o fotoğrafta ki olup biten şey ile burada ki şey ne alakası var anlamadım. HDD'yi nasıl taktın diyorum alt tarafı anlaşılmayacak bir şey yok@adils hydra 3 yıl önce
    • Yanlış atmisim resmi şimdi bak adils 3 yıl önce
    • Resmi kopyala basarken kopyalamamis adils 3 yıl önce
    • Kusuruma bakma internete dalmışım resmi yoklamamişim adils 3 yıl önce
    • @hydra adils 3 yıl önce
    • Bu taşınabilir harddisk değil mi? Normal Harddisk değil bu. Başak bir kablo ile denedin mi? BIOS'ta görünüyor mu? @adils hydra 3 yıl önce
    • Başka kablo yok adils 3 yıl önce
    • Windows bu hdd nin içine Kurulu değil biosdan nasıl yoklayacağim? adils 3 yıl önce

    Windows defender iyi bir antivirüs programı değil bir de başka antivirüs programı ile virüs tara.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @darkcrak ben virüsü değil neden algıladığını sordum ayrıca mcaffe yada Avast indirecem ama oda Windows 10 antivirüs le ayni tarıyor üstelik ben kaspersky ve malwarebytes gibi paralı antivirüs işletmek için para vermem hakkını veriyor bişey diyemem ama internetden birşey almama izin vermiyorlar. adils 3 yıl önce
    • Mcafee ve avast iyi bir yazılım değil ayrıca avast bilgisayarını yavaşlatır @adils darkcrak 3 yıl önce