Bilgisayarım temiz midir?

Ben sürekli olarak haftada bir bilgisayarıma ESET, MALWAREBYTES, ZEMANA ANTİ-MALWARE ile tarama yaptırıyorum. Bilgisayarım virüslerden temiz midir? Kafam rahat etmiyor da.

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    ESET Malwarebytes' Anti-Malware Zemana  bu programlar konusunda çok başarılıdır birde trojan taraması yaptırın

    daha iyi olur Trojan killer programı burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarında 2-3 tane Anti-Virüs programı bulundurmamalısın. Bilgisayarının performansı ciddi şekilde düşebilir. İndirdiğin Anti-Virüs programları çok başarılıdır. Zemana Anti-Virüs'ü mobil cihazımda kullanıyorum, çok başarılıdır. Eset ve Malwarebytes'ı da kullandım, ikiside çok başarılı.

      toprak34 toprak34 (2026)
      7 yıl önce cevaplandı

        Zaten hepsini aynı anda kullanmıyorum. Sadece eset var tarama yapacağım zaman onları kuruyorum.

        ghostdead11 ghostdead11 (62)
        7 yıl önce cevaplandı

          Haftada bir virüs taraması yapıyorsan, yukarıda bahsettiğin antivirüs / antimalware programlarının güncellemelerini yaparak  tarama yapıyorsan bilgisayarın %99 temizdir. Diğer %1 virüs olma ihtimal ise herkes için geçerli (benim bile)

          hakan hakan (15409)
          7 yıl önce cevaplandı

          • @hakan hocam selamlar 100/1 de olsada risk olasılığı herzaman var yani candan 7 yıl önce
          • @candan %1 risk tüm bilgisayarlarda var. Çünkü virüsler her zaman antivirüs / antimalware yazılımlardan bir adım önde. Önce virüs çıkar, sonra antivirüs veritabanı güncellenir hakan 7 yıl önce
          • @hakan katılıyorum size şöyleki tratırmadığım program kalmadığı halde virüsü silemedim sonunda kızdım format attım candan 7 yıl önce