Bilgisayarım Windows 10 Sistemimi Kaldırır Mı?, Windows 10 işletim sistemi kurmalı mıyım?

Sistem Özellikleri

8 GB Ram

İnter(R) Core i5-3230M CPU @2.60GHz 2.60 GHz

Ekran Kartım 6102 MB

Yerel Disk Toplam Alan 438 GB
Toplam Boş Alan 181 GB

İşletim Sistemim Windows 8.1

Ayrıca Windows 10 bütün belgelerimi korur mu?(Oyunlarım,Driverlar,Programlar,Notlar vs vs)
Ayrıca bilgisayarımda haberpress virüsü var hala kaldıramadım format atmam mı gerekir yoksa windows 10'u arşivi korumam mı gerekir ?

Bide Windows 10 demo mu yoksa full sürüm mü?

theriskoftime theriskoftime (39)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 10 sisteminde rahatlıkla çalışır.

    Windows 10 yüklediğinde Tüm verilerin ve programlar aynen durur. Hiç bir silinme ve eksilme olmaz.

    Windows 10 tam sürüm, deneme değil.

    Haberpress.net kaldırma ile ilgili uzmanim.net'te çözüm bulabilirsin: haberpress kalkmıyor

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    Teşekkürler Mozilla Firefox'da Yer İmlerim,Parolalarım vs nasıl yedekleyebilirim
    Şimdiden teşekkürler

    theriskoftime theriskoftime (39)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sisteminiz Windows 10 u rahat bir şekilde çalıştıracak kapasitede.Windows 10 sistem gereksinimleri Windows 8.1 ile aynı durumda.

      Windows 10 işletim sisteminin istediği sistem gereksinimleri;

      • 1 GHZ PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci
      • 32 Bit için 1 GB, 64 Bit için 2 GB RAM
      • 32 Bit için 16 GB boş depolama alanı, 64 Bit için 20 GB boş depolama alanı
      • WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı

      Gördüğünüz gibi istenilen gereksinim günümüze göre çok düşük bir seviyede.Zaten yeni bir işletim sisteminin çıkması demek eskisinden daha fazla sistem isteyeceği veya daha ağır olacağı anlamına gelmiyor.Aksine yeni bir sistemin çıkma amacı eskisinden daha az kaynak kullanarak sistemi daha rahat çalıştırmak.Örneğin; Windows 10 çoğu durumda Windows 7 den daha hızlı çalışabilir.

      Diğer bir sorunuza gelince Windows 8.1 işletim sisteminizi orjinal olarak kullanıyorsanız Windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak geçebilirsiniz.Windows 10 Demo veya Full sürümü yoktur.Windows 10 kurulduktan sonra belli bir süre içerisinde etkinleştirilmesi gerekir.Ancak siz Windows 8.1 işletim sistemini orjinal olarak kullanıyorsanız yükseltme yapıldığında etkinleştirme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir.Kullandığınız Windows 10 tamemen size ait olur.

      Windows 8.1 işletim sisteminden Windows 10 a yükseltme ile geçerseniz, bilgisayarınızdaki hiçbir veri silinmez herşey olduğu gibi kalır.Ancak şunu söylemek gerekiyor yükseltme ile geçildikten sonra bilgisayarınızdan tam performans alamayabilirsiniz.Yükseltme ardından bilgisayarınızı sıfırlama işlemi yapmanız Windows 10 un tam anlamıyla stabil olarak kullanmanızı sağlayacaktır.Bu yüzden size tavsiyem halihazırda kullandığınız Windows 8.1 işletim sistemini biraz daha kullanın.Bu süre içerisinde verilerinizi yedekleyin.Yükseltme için 1 sene gibi bir süreniz var.Bu süre içerisinde hazır olduğunuz bir zaman yükseltme işlemini gerçekleştirin.Ardından sıfırlama yaparak Windows 10 u temiz bir şekilde kullanın.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      8 yıl önce cevaplandı

        MozBackup programını ile yedekleyebilirsin.

        682500l 682500l (1)