Bilgisayarım Windows 8 Veya Windows 7 İle Uyumlumu?

Windows 8 Ve Windows 7 Yükseltme Danışmanı Ne İşe Yarar?

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarım Windows 8 Veya Windows 7 İle Uyumlumu?

    Windows Yükseltme Danışmanı Ne İşe Yarar?

    Windows yükseltme danışmanı bilgisayarda bulunan ram,işlemci,hdd,ekran kartına bakar eğer o windows sürümüne uyumluysa indirebiliceğinizi söyler.

    Windows 8 Yükseltme Danışmanını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.✓

    Windows 7 Yüksetlme Danışmanını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.✓

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

      Günümüz bilgisayarlarının tamamı (son 8--10 senelik PC'ler) Windows 7-8 uyumludur ve bunlar aynı zamanda Windows 10 işletim sistemi ilede çalışabilirler.

      Daha önceki senelerde piyasa sürülen PC'lerin bazılarıda Windows 7 ve 8 işletim sistemine uyum sağlarlar. Windows XP zamanından kalma PC'ler artık tarihi bir hüviyete bürünmüşlerdir ve bunlar -istisnalar hariç- Windows XP sonrası üst işletim sistemlerini desteklemez; bunların çalıştırılmasına donanımsal özellikleri yeterli olmaz (Bu PC'lerin upgrade'leri bile artık mümkün olamıyor).

      Bunları gözönüne alırsak Windows 8 ve Windows 7 Yükseltme Danışmanı hiç bir işe yaramaz :)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Benim işime yaramıştı ekran kartım windows 8 uyumlu değildi 7 ile test ettim uyumluydu windows 7 kullanıyorum belki eski sistem kullanan bir kaç kişi çıkar diye paylaştım :) ardahd 7 yıl önce
      • Dedim ya, Windows XP zamanından kalma bazı (bunlarda istisna) PC'lerde belki.. diye. İstisnalar kaideyi bozmaz :) :) temmuz 7 yıl önce