Bilgisayarım yavaşladı

Arkadaşlar bilgisayarımın işlemcisi pentium dual e2180 Di ama ben sırf fifa 12 oynamak için core 2 duo e4300 ile değiştirdim ancak bilgisayarım yavaşladı sizce sorun nedir? Bu arada SİSTEM BİLGİSİNDE DE CORE 2 E4300 1.8 GHZ DİYE GÖRÜNÜYOR.

winxp winxp (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet işlemcin 1.8 GHz'de çalışıyor, burada yanlış bir şey yok. Nasıl bir performans düşüklüğü yaşıyorsunuz? İkisi birbirinden performanssız işlemci. Aralaraında pek bir fark yok.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bende biliyorum aralarında bir fark olmadığında ama ben fifa 12 ve gta 4 için değiştirdim kendinde bu oyunların sistem gereksinimlerine bakabilirsin core 2 duo gerekiyor ancak bende oynatması gerekirken eski işlemci den daha kötü. winxp 3 yıl önce
    • Fifa 12 açması lazım ama GTA 4 açmaz, çünkü optimizasyon özürlü bir oyun. @winxp hydra 3 yıl önce
    • Fifa 12 yi açmıyor işte bide şunu söyleyeyim benim işlemci fanımın vida yerleri kırıldı elimle işlemci üstünde tutuyorum ondan dolayı olabilir mi fanı yaptırıcam. winxp 3 yıl önce
    • Açmıyor derken? Hata falan mı veriyor? Sıcaklıklara bak eğer oyun açılıyorsa. @winxp hydra 3 yıl önce
    • Oyun açılıyor ama acayip derecede yavaş sıcaklık değerleri bios tan baktığımda 77-90 derece arası 100 derece ye çıkınca kapanıyor @hydra winxp 3 yıl önce
    • ısınıyor işte ısındığı içinde performans düşüyor, en sonunda kapanıyor@winxp hydra 3 yıl önce