Bilgisayarıma 4+4 GB ram taktım fakat 4 GB kullanıyor neden?

Geçenler de masa üstü bilgisayarıma 4+4 RAM  taktım fakat 4GB ram'ı kullanıyor bu diğer ram'ın bozuk olduğuna mı işaret yoksa başka bir işlemler de mi yapacam. Bilgisayarımın özellikleri şu 32 Bit ve Windows 10 yüklü fakat her ne yaptıysam hiç bir türlü 8 GB'ını kullanamadım format attım BIOS ayarları ile de uğraştım fakat hiç bir türlü yapamadım her hangi bir çözümü var mı lütfen yardım edin.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    32 BİT bilgisayarlar da 8 GB RAM kullanman mümkün değil fakat bilgisayarını 64 BİT yaparsan 8 GB RAM 'ın hepsini kullana bilirsin.

    Bilgisayarımı peki nasıl 64 BİT yapa bilirim:

    Daha önceden @hakan bu konu ile ilgili bir çözüm paylaşmışdı dilersen altdaki link den çözüme gide bilirsin.

    32 bit 64 bit nasıl yapılır?

    Çözüm videosuna gitmek için tıkla.

    darkcrak darkcrak (5168)