Bilgisayarıma bluetooth özelliği kazandıracak bir program var mıdır ?

Merhaba. Bluetooth   bir klavye aldım .
Fakat dikkatimden kaçmış, ben kablosuz ubs girişli olduğunu sandım.
Eve gelince fark ettim bluetooth  özellikle çalıştığını.
Benim leptopumda da bluetooth  özelliği yok.
Bu özelliği kazandıran küçük cihazlar varmış.
Sorum şu bu cihazı almadan, bilgisayarıma bluetooth özelliği kazandıracak bir program var mıdır ?
Bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim.

mat7 mat7 (341)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bluetooth özelliği öyle sadece yazılımla kazandırılacak bir şey değil. Önce onu destekleyen bir donanım olmak zorunda. Yazılım - donanım ilişkisi sağlanamaz aksi halde. Anladığım kadarıyla laptopunda bluetooth donanımsal olarak yok. Bu durumda o bahsettiğin küçük aletleri almak zorundasın.

    Dediğim gibi sadece programla olacak bir iş değil bu

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bluetooth oldukça eski bir teknolojidir. Laptop marka ve modelin nedir? Laptopda olmadığına emin misin?

      Bluetooth hem donanım hem yazılım gerektirir. Sadece yazılımla yani programla olmaz.

      Eğer gerçekten bilgisayarında bluetooth özelliği yoksa bir  bluetooth adaptör alabilirsin.  Mesela Tecom Cyber-Blue Smallest USB V2.1 Bluetooth gibi. Fiyatı 25TL civarında. Detaylı bilgi ve satın alma linki: Tecom Cyber-Blue Smallest USB V2.1 Bluetooth

      Ama dediğim gibi Bluetooth neredeyse her laptopta olan bir özelliktir. Belki senin bilgisayarında vardır ama yazılımı yüklü değildir. Laptop marka ve modelini yazarsan senin için kontrol edebilirim.

      Ek: Acer Aspire 5742G modelinde Bluetooth var.

      Acer Aspire 5742G Bluetooth sürücüleri: https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/support-product/3278?b=1

      Listeden Windows 7 32 bit veya 64 bit seçerek uygun bluetooth sürücüsünü indirebilirsin.

      murat murat (12492)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bilgisayarrım 7 yıllık ve olmadığına eminim. Teşekkürler. @murat (9001) mat7 5 yıl önce
      • @mat7 ben yine olabileceğini düşünüyorum. 8 yıllık eski laptopumda bluetooth var. Bluetooth çok eski bir teknoloji. Marka modelini belirtirsen net bir şey söyleyebilirim. murat 5 yıl önce
      • Acer ASPİRE 5742G @murat (9001) mat7 5 yıl önce
      • @mat7 senin bilgisayarında bluetooth var. Belki sürücüsü yüklü değildir. Sürücü linklerini cevabıma ekliyorum murat 5 yıl önce

      -1

      1 tane program ama bluetooth gibi program

      SHAREit - Transfer & Share'i Android telefonuna indir

      İOS LİNKİNE GİTMEK İÇİN TIKLA

      Ve bu siteden pc sürümünü indir Link

      darkcrak darkcrak (5168)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Ücretlimidir ? @darkcrak (451) mat7 5 yıl önce
      • hayır @mat7 darkcrak 5 yıl önce
      • Ücretsiz bir uygulama @mat7 darkcrak 5 yıl önce
      • İndirdim kurdum, Fakat kullanmayı başaramadım . programın kısa yoluna tııkladığıımda şu ekran çıkıyor yhttps://i.hizliresim.com/XMMWG3.jpg Ve Hotspot desteklemiyora tıkladğında şu ekran çıkıyor https://i.hizliresim.com/QLLXOj.jpg Ne yapmalıyım sizce ? @darkcrak mat7 5 yıl önce
      • Bu program senin amacını karşılamaz @mat7 bu yalnızca dosya aktarımı için omercik 5 yıl önce
      • Evet bende anladım bu program dosya aktarmak için. O cihaz şart. Cevap veren herkese teşekkürler. @darkcrak @farurhenho @murat (9001) mat7 5 yıl önce
      • Ben de sandım dosya aktarmak istiyorsun @mat7 darkcrak 5 yıl önce