Bilgisayarıma bulaşan virüsleri kaldıramıyorum

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma çok illet bir virüs bulaşmış. Tarayıcım reklamlarla mahvolmuş durumda. Virüsü kaldırmak için AdwCleaner gibi programlar indirmeye kalkıştığımda virüs sanki onu kaldıracağımı anlamış gibi tarayıcımı donduruyor. Bilgisayarımı kurcaladım ve AdwCleaner programını önceden indirdiğimi farkettim, programı çalıştırdığımda ise bu sefer program donuyor. Hiçbir şekilde kaldıramıyorum. Hayatımda böyle illet bir şey görmedim. Bi' de program donduğunda Görev Yöneticisi'nde "Askıda" yazıyor. Neyse, yardımcı olabilecek var mı? Başka programlar biliyorsanız söyler misiniz, bi' de onları deneyeyim. Pek fazla bir umudum yok ama denemekten zarar gelmez. Ya da direkt bu illeti nasıl kaldıracağımı anlatırsanız çok iyi olur.

orhandrdgn orhandrdgn (13)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Usb boot ile çok daha rahat ve hızlı şekilde çözebilirsin.

    İndir: KASPERSKY

    Boot İçin Program: Rufus

    İndirdikten sonra 4 veya 8 gb bir usbye yazdır, internette rufus ve boot hakkında bilgi bulabilirsin fazlasıyla.

    buraksari buraksari (7)
    5 yıl önce cevaplandı

      Böyle durumlarda bilgisayarı güvenli modda başlatmak en iyi çözüm. Güvenli modda bütün virüsler devre dışı kalacağı için Adwcleaner'ı da rahatlıkla kullanabileceksin ama Adwcleaner tek başına yetmez.

      Uzmanim.net'te sıkça tavsiye ettiğimiz aşağıdaki programlarla da bilgisayarında temizlik yapmalısın.

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkür ederim, güvenli mod AdwCleaner programını ve diğerlerini çalıştırmamı sağladı fakat hala o toolbar, trojan, malware duruyor sanırım. Çünkü o reklamlardan hala daha kurtulamadım. Sorunun tek çözümü sağlam bir format atmak galiba. Yine de çok teşekkür ederim, başka tavsiyelerin varsa da dinlemeye hazırım. orhandrdgn 5 yıl önce
      • Geniş bir virüs temizliğinden sonra bilgisayardaki programları kaldırıp yeniden kurmak lazım. Tamamen kaldırıp, ardından Program Files, AppData gibi dizinlerdeki o programa ait dosyaları da tamamen silersin. Böylece o programların kalıntılarından kurtulmuş olursun. Bunu da denemeni tavsiye ederim @orhandrdgn omercik 5 yıl önce