Bilgisayarıma çok önceden fidye virüs. Girmişti yeni formatladım bundan sonra hesaplarıma virüs kaynaklı etkileşim olurmu

Merhaba bundan 10 ay gibi bir süre önce fidye virüsü girmişti formattan önce facebook hesabım virüs nedeniyle çalınıp e posta şifre değişti ben 3 gün önce fotmat attım bu formattan sonra diğer hesaplarıma virüs nedenli bir giriş veya etkileşim olurmu

berkayakdede berkayakdede (1)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Formattan sonra sahip olduğun tüm hesapların şifresini değiştir. Formattan sonra hesaplarına giriş yapabiliyorsan ve parolanı değiştirirsen artık hesapların güvende demektir.

    Hesaplarında mutlaka 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aç. Böylelikle hesapların daha güvende olur. Daha sonrası için de kafan rahat eder. 2 faktörlü kimlik doğrulamasında telefonuna kod gelir.  farklı cihazlardan hesaplarına giriş yapılmak istendiğinde sürekli kod girmek gerekir. Böylelikle hesap şifrelerin çalınsa bile hesaplarına girmek mümkün olmaz.

    hakan hakan (15424)
    10 ay önce cevaplandı