Bilgisayarıma ".coos" uzantılı fidye virüsü bulaştı. Ne yapmam gerek?

Fidye virüsü bulaştı  ((WIN_20201001_23_45_55_Pro.mp4.coos)) şeklinde bi çok uyulama denedim olmadı.

30sekiz 30sekiz (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir çok fidye virüsünün şifresi halen daha kırılmış değil. Emsisoft DJVU programı ile fidye virüsünü çözmeyi dene fakat eğer fidye virüsü çözülmezse anla ki şifresi çözülmüş değil ve beklemen gerek.

    STOP Fidye virüsünün şifrelediği dosyalar nasıl çözülür? Emsisoft Çözümü

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • iki yada üç farklı yol denedim ama maalesef olmadı bekleyeceğim artık 30sekiz 3 yıl önce
    • Yapacak bir şey yok çünkü bir fidye virüsünün şifresini çözmek sandığımız kadar kolay bir işlem değil @30sekiz darkcrak 3 yıl önce

    coos uzantısı Stop Djvu fidye yazılımına ait en yeni uzantı. Bu da demek oluyor ki henüz bir çözümü yok. Şuan için çözüm aramaya çalışmak sadece vait kaybı. Beklemen de fayda var.

    Sadece şuaradaki önerileri dememende fayda var: https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038

    hakan hakan (15424)