Bilgisayarıma CryptoLocker virüsü girdi. Şifreli dosyalarımı nasıl açarım?

Bilgisayarıma CryptOLOcker virisü girdi. Bütün dosyalarımı şifreledi.
Temizleme ve şifrelenen dosyaların açılımı konusunda yardım istiyorum.

Düzenleme: Dosyaların uzantısı  .enc oldu. Ayrıca bilgisayarda SIFRE_COZME_TALIMATI adlı dosyalar oluştu.

kullanici430250 kullanici430250 (1)
7 yıl önce sordu

  • uzantıları önemli buraya yazın candan 7 yıl önce
  • şifreli dosyaların olduğu klasöre bir ReadMe. BeniOku, ŞifreÇözmeTalimatı, HowToDecrypt gibi bir dosya vardır. Onda yazanı buraya yapıştırın. Dosya uzantısı ne olarak değişti bunuda belirtirseniz iyi olur hakan 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

CryptOLOcker virisü çok çeşitli. şifresi çözülen uzantı türündemi. dosya uzantısını buraya yazın @alattin hoca bakar inceler size bir fikir sunar bu porgram .enc uzantılı dosyaları açtığını bir sitede okumuştum indirin

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    .ENC uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Daha önceden yapabileceğiniz her şeyi burada paylaşmıştım. Kısaca ShadowExplorer programını denemelisiniz. Linkte nasıl kullanıldığı anlatılıyor. Eğer işe yaramazsa dosyaların şifresini çözecek bir yöntem dünya üzerinde yok. Fidyeyi ödeyip anahtarı satın almak dışında.

    alattin alattin (16984)