Bilgisayarıma "DarkComet Rat" virüsü bulaştı, ne yapmam gerek?

Merhabalar, Buradaki programdan virüs bulaştı bilgisayarıma. MalwareBytes, Kaspersky Virüs Removal Tool ve Dr.Web Curelt ile tarattım karantinaya aldım kayıt defterini falan buldular. Arka planda da "msdcs.exe" diye bir dosya çalışıyordu. Başlarda görev yöneticisi, kayıt defteri falan girmeye çalıştığım her şey devre dışı bırakıldı. Dün indirdiğim antivirüs programları ile hallettim sandım virüsü, lakin hala kalıntı var gibi düşünüyorum. Bugün internet sitelerine girerken sıkıntı yaşadım bazılarına girdi bazılarına girmedi. "Gpedit msc" çalışmadı "Windows tarafından bulunamadı" dedi tekrar yüklemek zorunda kaldım. Şu an gpedit.msc açılıyor. Bazen de sitelere girerken çok uzun sürdü sol altta güvenli bağlantı oluşturuluyor yazıyor. Oyun oynamak için PC'me girdiğimde ise "xlm url failed" gibi bir error verdi. Xml sayfası da çalışmadı sanırım. Yardımcı olabilir misiniz?

muhendisadayi muhendisadayi (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bilgisayarını Mallwarebytes ve Mallwarebytes anti-rootkit ile tara ve çıkan virüsleri temizle.

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

      Neden hile kullanıyorsun? Hem de zula gibi bir oyunda? Hile kullanmayın. Yukarıdaki anti-virüs ve anti-malware yazılımlarını indir ve kullan.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

        Buradan Farbar Recovery Scan Tool uygulamasını indir:

        Farbar Recovery Scan Tool

        Uygulamayı çalıştır. Aşağıdaki seçim alanlarının seçili olduğundan emin ol.

        Farbar çalıştırma

        Scan botununa bas. İşlem sonunda bir tarama raporu (FRST.txt ve Addition.txt) çıkacak. Dosyayı https://easyupload.io/ sitesine yükle ve linki bizimle paylaş.

        Ek:

        Bilgisayarını AdwCleaner ile taratmalısın. Bazı kalıntılar mevcut ve tarayıcılarını etkiliyor:

        AdwCleaner kullanımı videosu: https://www.youtube.com/watch?v=g9PoVpSOFnc

        AdwCleaner ile taramaya başladan Ayarlar bölümünde şu ayarları yapmalısın:

        • Güvenlik duvarı ayarlarını sıfırla: Açık
        • İzleme Anahtarıarını sil
        • IPSEC sıfırla
        • Önceden getirilen dosyaları sil
        • Proxy sıfırla
        • IE ilkelerini sıfırla
        • Chrome ilkelerini sıfırla
        • Winsock sıfırla
        • TCP IP sıfırla
        • Host dosyalarını sıfırla

        bu ayarları yaptıktan sonra tarama yap.

        alattin alattin (16984)
        3 yıl önce cevaplandı

        Hocam dediğinizi yaptıım buyrun link bırakıyorum.

        https://file.io/GlOqfZmF02Au

        Bazı sitelere girerken bazı sitelere direk girmiyor.
        Girdiği zaman da sürekli yavaşlamalar oluyor sol altta güvenli bağlantı oluşturuluyor yazıyor ya da ana bilgisayar çözümleniyor yazıyor.

        muhendisadayi muhendisadayi (1)
        3 yıl önce cevaplandı

        • Rica etsem https://easyupload.io/ sitesine yükler misin? file.io dosya bir defa indirildi mi otomatik silmeye başlamış. alattin 3 yıl önce
        • https://easyupload.io/9esxyy hocam buyrun muhendisadayi 3 yıl önce