Bilgisayarıma en fazla kaç gb ram ekleyebilirim.

AMD ekran kartlı benim bilgisayarımda şuanki kullandığım ram kapisetesi 4 gb bunun üzerine en fazla kaç gb ram taktırabilirim. Şimdiden Teşekkürler.

seferulas1990 seferulas1990 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bir bilgisayarda fiziksel RAM kapasitesi ekran kartına değil anakart marka ve modeline göre değişir; anakart hangi kapasiteyi destekliyorsa sistemde en fazla o kapasitede anakartın desteklediği özellikli ram kullanılabilir/takılabilir.

    Yani bu sorduğun sorunun cevabını araştırabilmen için ilkönce sistemdeki anakartın marka/modelini bilmelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      @temmuz ' a  ek olarak Bilgisayarın veya anakartın hakkında bilgileri öğrenmen için AIDA 64 programını kullanabilirsin . böylelikle anakartının max  kaç gb ram desteklediğini öğrenebilirsin.

      blackheaven blackheaven (728)
      7 yıl önce cevaplandı

        teşekkür ederim

        seferulas1990 seferulas1990 (1)