Bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı dosyalarımın uzantısı .adobee oldu nasıl çözebilirim?

Resim dosyalarımın uzantısını adobee olarak değiştirdi. bilgisayarda c ye format attım. resimlerim d sürücüsünde onları açmak istiyorum

erkanyilmaz5253 erkanyilmaz5253 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Size bulaşan Stop Fidye virüsü. Stop fidye virüsünün bazı varyantları dosya uzantısını .adobee olarak değiştiriyor. Yolladığınız maili inceledim. Maalesef sizin ID'niz farklı olduğu için uygulama şuan için sizin dosyaları çözemiyor.  Mailde detayları sizinle paylaştım.

    Adobee uzantısı çok yeni. Adobee uzantısı ile dosyaları şifreleyen stop fidye virüsü varyantı dün görülmeye başlandı. Bir çözüm bulunur mu henüz belli değil.

    Detaylı bilgi için: Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

      Şifrelenen dosyalardan 2 tanesini ve fidye notunu admin(@)uzmanim.net adresine mail gönderin. İncelememiz gerekiyor çözümü olup olmadığı konusunda bilgi verebilmek için.

      omercik omercik (9418)