Bilgisayarıma VPSH Fidye Virüsü Bulaştı

Merhaba, bir akrabamın bilgisayarına fidye virüsü bulaşmış D:/ klasörüne.
Şifrelenmiş dosya uzantısı VPSH.
Harddiski bilgisayardan çıkarmış ama dosyalar hâlâ şifreli bir şekilde duruyor. Dosyaları kurtarmamız gerekiyor, çok önemli dosyaları var.
Bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

harunkay828 harunkay828 (2)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüsü Malwarebytes gibi bir programla temizleyebilirsiniz. Fakat!

    Şifreli dosyaları çözmenin bilinen bir yolu yok. vpsh uzantısı bir  STOP (Djvu) Ransomware varyantı.  STOP (Djvu) Ransomware uzun süredir çözümü bulunamayan ve çok farklı varyanklara sahip bir fidye yazılımı.

    .vpsh gibi 4 karakterli uzantıya sahip  STOP (Djvu) Ransomware varyantlarına karşı senelerdir bir çözüm bulunamadı.

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler linkinden neler yapabilirsiniz bakabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    1 yıl önce cevaplandı

      Anladım. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

      harunkay828 harunkay828 (2)