Bilgisayarıma format attım d diski görünmüyor

bilgisayarımda 2 adet disk var c diskini ssd kullanıyorum d diskini hdd ama format atarken c ye windowsu kurmama izin vermedi  bende d diskini çıkarttım öyle format attım ama şimdi hdd yi taktığımda bilgisayar görmüyor biostan baktım görünüyor hard diskim yardımcı olabilirseniz sevinirim

NOT: Sistem Windows 10

nevzatsoylu nevzatsoylu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Merhaba

    Şu adımları uygulamayı dene sorunun çözülebilir (Resimli Anlatım)

    Not : Resimleri büyük boyutta görmek için üzerine bir kere tıkla

    - İlk olarak Bilgisayarım kısa yoluna sağ tıkla ve gelen pencereden yönet kısmını seç

    - Yönet penceresi açıldıktan sonra sol menüde bulunan depolama kısmında bulunan Disk yönetimine tıkla

    - Gelen pencereden alt kısımda d sürücünüzü bulup, harfi atanmamış olabilir alt kısımda bulunan iki adet disk kısmı vardır burada harf atanmayan sürücünüze bulun ve sağ tıklayıp Sürücü harfi ve yolu değiştir butonuna tıklayın

    - Ardından açılan pencereden Ekle butonunu kullanarak sürücüye bir harf atayın örneğin : d

    - İşlem tamam

    Umarım faydalı olmuştur…

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Disk yöneticisinde disk görünüyor mu?

      • Windows ve R Tuşlarına basın
      • Açılan pencereye diskmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.

      Sürücü burada listeniyor ama harf atananamış olabilir. Sağ tuşla tıklayıp sürücü harfi ataması yaparsanız sorun çözülecektir.

      hakan hakan (15394)
      7 yıl önce cevaplandı

        yardımcı olabilecek biri yok mu? :(

        nevzatsoylu nevzatsoylu (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Format atarken harddisk ile bağlantıyı kestiğinden işletim sistemiyle bağlantısını kurmak için disk yönetiminden disk ekle kısmından eklemen lazım eğer eklenmez ise harddiski sıfırlayıp ekle

          umuttt umuttt (207)
          7 yıl önce cevaplandı

            Merhaba

            Bilgisayarımı Format İçin Bilgisayarcıya Götürdüm. Bilgisayarcı Abi C ile D Diski Silmiş. Tek Diske Windows Yüklemiş. Yönette D Diski Görünmüyor Ne Yapmalıyım.

            umitkocak1 umitkocak1 (1)